Gaisa sausinātāji un Mitruma savācēji

Gaisa sausinātājs samazinās mitrumu līmeni telpā un palīdzēs atbrīvoties no pelējuma. Izturīgs, mobils, vienkārši uzstādāms un piemērots lietošanai it visur (māja, dzīvoklis, garāža, pagrabs, pirts, noliktava vai jaunbūve). Mitruma savācējs aprīkots ar tvertni kondensāta uzkrāšanai un aizsardzību pret noplūdi. Jaudīgākās iekārtas var pieslēgt pie ūdens novadīšanas sistēmas, novadot ūdeni kanalizācijā. Izvēlieties modeli, kas atbilst sausināmās telpas lielumam un jūsu vajadzībām.

Lasīt vairāk

Gaisa sausinātāji un mitruma savācēji uzlabo gaisa kvalitāti

Mitrās, slikti vēdinātās telpās nav patīkami uzturēties. Gaiss šķiet smags, elpot ir grūti un ilgstoši tajās uzturoties var pasliktināties veselība (iesnas, klepus, alerģijas u.c.). Pārlieku mitrumu mēs varam sajust un arī redzēt. Kondensāts nosēžas uz istabas sienām, logiem, palodzēm un jau pavisam drīz sāk parādīties veselībai kaitīgais pelējums.  

Visbiežāk problēmas vērojamas vannas istabā, virtuvē un pagrabā vai istabās, kas netiek pietiekami vēdinātas. Arī veicot celtniecības darbus (sienu krāsošana, apmešana, betonēšana), kuros notiek apjomīga ūdens iztvaikošana, nepietiekama gaisa ventilācija draud ar nepatikšanām.

Esat saskārušies ar šādām situācijām? Pareizi izvēlēts gaisa mitruma savācējs padarīs gaisu sausāku un uzlabos telpas mikroklimatu. Pārmaiņas pamanīsiet jau pirmajā dienā. Vislielāko kontrastu sajutīs paši jutīgākie cilvēki. Tie, kuriem ir elpceļu slimības, alerģijas, kā arī mazi bērni.

Kurš ir piemērotākais mitruma uzsūcējs un gaisa sausinātājs?

Visas iekārtas iedalās pēc to jaudas, funkcionalitātes, cenas, ieteicamās platības, kondensāta savākšanas kapacitātes, trokšņu līmeņa u.c. faktoriem. Vairumā gadījumu sērijveida dzīvoklim derēs jebkurš mitruma savācējs, kas piemērots konkrētai platībai. Telpām, kas ir īpaši mitras labāk izvēlēties jaudīgāku iekārtu. Detalizētu tehnisko informāciju un funkciju skaidrojumu atradīsiet katra gaisa sausinātāja aprakstošajā sadaļā.

Gaisa mitruma savācēju funkcijas un atšķirības:

  • Kubatūra (piemērotā telpas platība) ir norādīta, pieņemot, ka telpas griestu augstums ir 2,5 m. E-veikalā nopērkami gaisa sausinātāji telpām izmērā no 12 m2 līdz pat 90 m2.
  • Rezervuāra ietilpība norāda, cik daudz kondensāta iekārta ir spējīga uzkrāt (300 ml – 50 l). Lielām un mitrām telpām ir vajadzīgs mitruma uzsūcējs ar lielāku ūdens tvertni un jaudu.
  • Mitruma savākšanas jauda nosaka, cik daudz ūdeni gaisa sausinātājs var savākt diennakts laikā. Testos vislabākie rezultāti tikuši sasniegti sausinot gaisu mitros un siltos apstākļos. Temperatūrai samazinoties, iekārtas efektivitāte arī samazinās.
  • Trokšņu līmenis – mēra decibelos (dB). Jo mazāka norādītā vērtībā, jo klusāk darbosies iekārtā. Dzīvoklim un mājai piemērotiem mitruma savācējiem skaņa būs dzirdama, bet tas netraucēs gulēt. Industriālās iekārtas ir skaļākas, taču tās ir izturīgākas, ietilpīgākas un darbosies zemākās temperatūrās.
  • Elektrības patēriņš visām iekārtām ir salīdzinoši neliels. Pat jaudīgākā iekārta mazāk par 1 KW. Mini mitruma savācējs patērēs tikai 22,5 W.
  • Mitruma līmeņa kontrole ir gandrīz visiem gaisa sausinātājiem. Šī ir noderīga funkcija, jo ļauj iestatīt iekārtā optimālu gaisa mitruma līmeni (40% - 60%). Sausāks gaiss sausina deguna gļotādu un veicina elpošanas orgānu slimības. Sausām telpām jāuzstāda gaisa mitrinātājs.
  • Darba temperatūra komerciālām un jaudīgām iekārtām ir lielākā amplitūdā nekā istabā lietojamajiem. Ja plānojat izmantot mitruma savācēju neapkurinātās telpās, pievērsiet uzmanību temperatūras ierobežojumiem.
  • Citas funkcijas – nakts režīms, taimeris, LED ekrāns, bērnu drošība, ūdens sterilizācija ar UV lampām, attālinātā vadība, katram iekārtas modelim ir atšķirīgas.
  • Garantija – visām privātpersonām tiek nodrošināta 2 gadu garantija, juridiskām personām 1 gada garantija.

Gaisa sausinātāju salīdzinājums

Mājas un biroja vajadzībām veidotie gaisa sausinātāji ir ar mazāki, vieglāki, energoefektīvāki un ar mazāku jaudu. Tie ir piemēroti nelielām telpām un vannas istabām. Adolus Vivo uzsūc līdz 300 ml diennaktī, Adolus Topo līdz 700 ml. Abi ir samērā nelieli, klusi un tērē maz elektrību.

Vidējās klases gaisa sausinātāji spēj savākt vairāk mitrumu jau no lielākas platības.  Adolus Lumos aprīkots ar 2 l tvertni un spēj savākt līdz 12 l dienā. Iekārtai var pieslēgt ūdens izvades cauruli un novadīt to kanalizācijā.

Adolus Evo pēc funkcionalitātes ir ļoti līdzīgs, taču jaudīgāks (4,3 l ūdens tvertne, uzsūc līdz 20 l mitruma dienā). Abi ir piemēroti izmantošanai mājā, dzīvoklī, nelielā veikalā birojā, vai veļas mazgātavā.

Industriālais mitruma savācējs ir paredzēts paaugstinātai slodzei. Tas ir izturīgāks, vieglāk pārvietojams un, protams, arī jaudīgāks. Adolus Cube X600 ir liels 5,5 l ūdens rezervuārs, izturīgs metāla korpuss un citi labumi. Piemērots izmantošanai mitrā pagrabā, celtniecības objektos, rūpnīcā, mitrā garāžā u.c.

Kopumā gaisa mitruma savācējs dzīvoklī, mājā vai birojā pildīs vienas un tās pašas funkcijas. Nelielam dzīvoklim derēs mazie sausinātāji. Ja vēlaties nopirkt iekārtu ar nelielu rezervi, iesakām pirkt vidējās klases iekārtu. Komerciālām vajadzībām piemērotāki, lielākoties, būs dārgākie modeļi ar lielāku jaudu.  

Atšķirības starp mitruma savācējiem no gaisa sausinātājiem

Mitruma uzsūcējs un gaisa sausinātājs ir viena un tā pati ierīce. Vārdi atšķirīgi, bet būtība nemainīga. Latvijā šī tipa ierīces ir samērā liels jaunums un katrs tās sauc kā māk. Reizēm arī mitruma absorbents un mitruma savācējs tiek lietots kā sinonīms, bet tas nav pareizi. Mitruma absorbenti ir ķīmiskas vielas, kas uzsūc mitrumu no apkārtējās vides. Reizēm kurpju kastē vai drēbju iepakojumā ir ielikta pastmarkas izmēra paciņa ar baltām bumbiņām. Tur iekšā ir mitrumu uzsūcošs absorbents.

Mitrinātāju un sausinātāju cenas

Cenas ir atkarīgas no iekārtas jaudas, funkcionalitātes, zīmola un citiem parametriem. Mazākie un vienkāršākie  gaisa sausinātāji maksā zem 100 EUR (69 EUR līdz 99 EUR). Vidējās klases no 155 EUR līdz 239 EUR, bet jaudīgākie modeļi no 419 EUR līdz 649 EUR.

Akcijas ietvaros mitruma savācējiem var būt īpaši izdevīgas cenas un tos var nopirkt lētāk. Atlaides ir spēkā ierobežotu laiku. Jums nav obligāti jāpērk dārgākais gaisa sausinātājs. Iespējams, jūsu vajadzībām der arī pats lētākais mitruma savācējs. Izdarot izvēli, vadieties pēc savām individuālajām vajadzībām. Ja vajadzīga konsultācija, sazinieties ar mūsu zinošajiem pārdošanas speciālistiem.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi gaisa mitrinātāji un gaisa mitrinātāji ir vispopulārākie?

Atkarībā no tā, vai gaisa mitrinātāji un gaisa susinātāji tiek izmantoti komerciāliem vai sadzīves lietojumiem, populārākie modeļi ir attiecīgi ADOLUS Cube X600 vai OSMO, bet sadzīves lietojumiem - ADOLUS One vai Evo. Jo lielāka telpa, jo augstāka ir nepieciešamā gaisa mitruma samazinātāja vai gaisa susinātāja efektivitāte.

Mēs parasti piegādājam gaisa mitrinātājus un gaisa mitrinātājus 1-2 darba dienu laikā.

Aukstajos gadalaikos un pavasarī, mainoties gadalaikam, gaisa mitruma līmenis ārā un telpās paaugstinās, tāpēc regulēts mitrums mājās vai citās iekštelpās ir svarīgs, lai uzturētu komfortu un novērstu pelējumu vai alerģijas. Gaisa mitruma samazinātāji nodrošina, ka logi un virsmas nav rasas, nav aukstuma sajūtas, caurvēja mitruma un samazinās saslimšanas risks.

Jā, ADOLUS gaisa susinātāji ir augstas kvalitātes un efektīvi - atkarībā no konkrētā modeļa tie ir piemēroti lietošanai mājsaimniecībās, komerciālos vai būvniecības objektos. Gaisa mitruma susinātāji ir izturīgi, stilīgi un izgatavoti no augstākās kvalitātes materiāliem. Visiem gaisa susinātājiem ir 24 mēnešu garantija. Lūdzu, ņemiet vērā, ka gaisa susinātāju efektivitāte (laika gaitā savāktā ūdens daudzums) ir atkarīga no vides apstākļiem.

Jā, tie var nodrošināt optimālu iekštelpu mitrumu 40-60% robežās. Ja tas ir augstāks par šo vērtību, jāizmanto gaisa mitruma samazinātājs. To var iestatīt tā, lai tas automātiski ieslēgtos un izslēgtos, kad mitruma līmenis sasniedz parametru ārējās robežas.

Ir daži pamatpadomi. Pirmkārt, ņemiet vērā telpas lielumu un nepieciešamo ierīces jaudu. Salīdziniet dažādu ierīču tvertņu ietilpību - jo lielāka tvertne, jo retāk būs nepieciešams iztukšot kondensātu. Aplūkojiet papildu funkcijas un izvēlieties, kuras no tām jums ir nepieciešamas. No tā būs atkarīga ierīces cena. Visbeidzot, pārliecinieties, vai gaisa mitrinātājam ir dažādi darbības līmeņi, lai samazinātu gaisa mitrinātāja radīto troksni, kad jūs strādājat vai guļat.

Sazinieties ar mums!