Gaisa filtri

Gaisa filtrs ir viena no svarīgākajām sastāvdaļām ikvienā gaisa mitrināšanas, sausināšanas, attīrīšanas vai ventilācijas ierīcē. Lai nodrošinātu iekārtas optimālu darbību, efektivitāti un ilgmūžību filtru maiņa ir jāveic regulāri, saskaņā ar ražotāja sniegtajām rekomendācijām. Telpās, kur gaiss ir sevišķi piesārņots filtrus var nākties mainīt arī biežāk.

Lasīt vairāk

Gaisa filtri telpām

Jaudīgākie gaisa filtri (HEPA) spēj aizturēt daļiņas, kuru izmērs nepārsniedz 3 mikronus. Pētījumi liecina, ka šādi tiek noķerti līdz pat 99,7% gaisa piesārņojuma daļiņu (putekļi, spalvas, smakas, blaugznas, ziedputekšņi, pelējuma sēnītes).

Kā izvēlēties gaisa filtru?

Katrai ierīcei ir paredzēts noteikts filtru veids. Atkarībā no tās veida un modeļa jums var būt vajadzīgs standarta apaļais filtrs vai jaudīgais HEPA filtrs.

  • Gaisa mitrinātāju filtri (Adolus Helix, Adolus Nexus) pieder pie pirmās kategorijas. Mitrināšanas filtrs neaiztur gaisa piesārņojumu un to tikai samitrina.
  • Pilnvērtīgai gaisa attīrīšanai ir jāizmanto ierīces, kas aprīkotas ar HEPA filtriem.
  • Gaisa attīrītāju filtri ir vajadzīgi Adolus Pure, Adolus Breeze, Adolus Elite, Adolus Apex un citām līdzīgas kategorijas iekārtām.

Jāņem vērā, ka ne visām gaisa kvalitātes uzlabošanas ierīcēm ir vajadzīga regulāra filtru maiņa. Piemēram, Adolus Osmo (gaisa sausinātājs) iebūvēto filtru vajag tikai regulāri izmazgāt un varēsiet to lietot ilgstoši.

Interneta veikalā pieejamiem gaisa attīrītājiem Adolus Pure, Breeze, Elite un Apex ir vajadzīgs HEPA filtrs (daļiņām diametrā līdz 3 mikroniem). Savukārt mitrinātājiem Adolus Helix un Adolus Nexus ir vajadzīgs speciālais gaisa mitrināšanas filtrs.

Filtru maiņa

Jauni un tīri filtri darbojas ar maksimālu efektivitāti, tomēr ar laiku tie aizsērē, nolietojas vai sabojājas un nespēj pildīt izvirzītos uzdevumus.

Ražotāji ir veikuši izpēti un aprēķinājuši intervālus pēc kuriem ir vēlams veikt gaisa filtru maiņu. Jūs varat vadīties pēc rekomendācijām vai paši novērtēt ierīces darbību un filtra izskatu. Ja gaisa mitrinātājs vai gaisa attīrītājs nedarbojas ar pilnu jaudu, jūtamas neparastas smakas vai filtrs izskatās nolietojies, tas, visticamāk, ir jāmaina.

Filtru cenas

Gaisa attīrītāju un gaisa mitrinātāju filtru cenas mūsu veikalā ir zemākas nekā daudziem līdzīgiem modeļiem. Izvēlieties sev piemērotāko filtru un pasūtiet ar piegādi uz mājām.

Filtru un iekārtu piegādi vairumā gadījumu nodrošinām vienas līdz trīs dienu laikā no pasūtījuma apmaksas brīža.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi ir populārākie gaisa attīrītāju piederumi un filtri?

Lielākajai daļai mūsu piedāvāto gaisa attīrītāju ir nomaināms filtrs, kuru ir svarīgi periodiski mainīt, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti un gaisa kvalitāti. Elite, Breeze un Apex filtri ir vispopulārākie klientu vidū, jo šie gaisa attīrītāji ir populāri un ilgi kalpo.

Mēs parasti piegādājam gaisa attīrītāju piederumus un filtrus 1-2 darba dienu laikā.

Atkarībā no telpas lieluma, tās netīrības pakāpes un sezonas ieteicams mainīt gaisa attīrītāja filtru ik pēc 4-6 mēnešiem vai tad, kad gaisa attīrītājs signalizē, ka ir pienācis laiks mainīt filtru. Tomēr, ja bieži atverat logu un no ārpuses ieplūst putekļi vai putekšņi, filtrs jāmaina biežāk, lai nodrošinātu iekārtas efektivitāti un gaisa kvalitāti.

Gaisa tīrītāju filtri ir vai nu kārtridžu, vai gredzenu filtri. Tos iedala oglekļa, HEPA un aukstā katalizatora filtros. Papildus filtriem gaisa attīrītāji var izmantot arī priekšfiltrus.

Gaisa attīrītāja izmantotie filtri ir atkarīgi no iekārtas veiktspējas. Piemēram, oglekļa filtri atgrūž sīkus piesārņotājus, gāzes un pat nepatīkamas smakas, piemēram, dzīvnieku, ēdiena gatavošanas, cigarešu dūmu un citas smakas. HEPA filtri ir īpaši svarīgi alerģiju slimniekiem un cilvēkiem ar paaugstinātu jutīgumu, jo tie var no gaisa izvadīt baktērijas un vīrusus, putekļus, ziedputekšņus un citus alergēnus. Aukstā katalizatora filtrs padara atmosfērā esošās kaitīgās vielas mazāk kaitīgas cilvēka veselībai. Savukārt papildu priekšfiltrs palīdz pagarināt gaisa attīrītāja kalpošanas laiku un efektivitāti.

Izstrādājuma nosaukums liecina, ka tas ir paredzēts gaisa attīrītājiem. Tomēr šos filtrus var izmantot arī efektīvai gaisa mitrinātāju un citu ierīču, kas attīra gaisu, darbībai.

Sazinieties ar mums!