Elektriskie radiatori - konvektori

Elektriskais radiators jeb konvektors noder brīžos, kad nav pieslēgta centrālā apkure vai vajag ātri uzsildīt istabu. Ar savu pievilcīgo dizainu konvekcijas sildītājs iederēsies jebkurā interjerā. Kluss, izturīgs un efektīvs, aprīkots ar termostatu šis elektriskais sildītājs parūpēsies, lai jūsu istabā vienmēr ir silti un patīkami. Modernākie radiatori ļaus iestatīt temperatūru un kontrolēt darbību ar pulti vai mobilo telefonu. Izvēlieties savām vajadzībām atbilstošāko sildītāju un pasūtiet ar piegādi uz mājām.

Lasīt vairāk

Elektrisko radiatoru darbības īpatnības

Konvektori savā darbībā izmanto vienkāršu fizikas likumu (konvekcija), kas nosaka, ka siltais gaiss vienmēr ceļas uz augšu, bet aukstais uz leju.

 • Ieslēdzot radiatoru, tajā iebūvētais sildelements sakarst un sasilda apkārt esošo gaisu.
 • Siltais gaiss pārvietojas uz augšu, bet iekārtai pa apakšu ieplūst vēsais gaiss.
 • Process turpinās, līdz brīdim, kamēr sasniegta termostatā uzstādītā temperatūra.
 • Tiklīdz temperatūra pazemināsies, konvektors sāks atkal darboties.

Elektriskie radiatori kalpos ilgāk, drošāk un efektīvāk, ja lietosiet tos pareizi. Neizmantojiet konvektoru kā drēbju žāvētāju. Iekārtas augšpuses apklāšana apgrūtinās uzsildītā gaisa aizplūšanu un neļaus konvekcijas sildītājam precīzi nolasīt istabas temperatūru. Neskatoties uz to, ka elektriskie konvektori ir aprīkoti ar pārkaršanas aizsardzību, atsevišķos gadījumos nepareiza ekspluatācija var sabojāt iekārtu un pat izraisīt ugunsgrēku.

Uzstādīšana un lietošana

Praktiski visi konvekcijas sildītāji ir uzstādāmi divos veidos – uz zemes un pie sienas. Atverot iepakojumu, atradīsiet tajā visu nepieciešamo iekārtas uzstādīšanai abos veidos. Atkarībā no sienas būvmateriāla, var būt nepieciešams iegādāties citas skrūves.

Normālos apstākļos (nosiltinātā istabā) labākā vieta, kur novietot elektrisko radiatoru ir zem loga. Otra labākā vieta ir istabas ārējai sienai pa vidu. Tiklīdz vēsais gaiss no loga vai sienas laidīsies uz leju, tas nokļūs konvektorā un tiks sasildīts. Lai process notiktu bez aizķeršanās, parūpējieties, lai radiatora darbībai netraucē aizkari, mēbeles vai kādi citi priekšmeti.

Vajadzības gadījumā varat novietot sildītāju arī vietā, kur pavadāt visvairāk laiku, piemēram, blakus rakstāmgaldam. Termostatā iestatiet izvēlēto temperatūru un jau pēc pavisam īsa brīža, sajutīsiet patīkamu situmu. Alternatīvs risinājums telpām, kur jāsilda tikai atsevišķa zona, nevis visa istaba ir infrasarkanais sildītājs.

Priekšrocības

Ir daudzi iemesli, kādēļ elektriskie radiatori pie sienas parādās aizvien vairāk istabās, birojos un darba telpās. Tehnoloģijas ir pārbaudītas un konvekcijas sildīšanas iekārtu labā slava izplatās no mutes mutē. Apskatīsim galvenās priekšrocības:

 • Energoefektīvi – konvektori praktiski visu patērēto elektrību novirza siltumu radīšanā. Temperatūras regulēšanas iespējas ar termostatu un taimeri padara izmantošanu vēl efektīvāku.
 • Ātri uzsilda visu istabu. Lai tas notiktu, jāizvēlas istabas izmēram piemērots konvekcijas sildītājs. Informāciju par šo parametru varat atrast katras iekārtas aprakstā.
 • Bērniem draudzīgs. Neskatoties uz savu efektivitāti, elektriskais radiators nekļūst tik karsts, ka pieskāriens tam varētu izraisīt apdegumus. Vairumam jauno iekārtu arī ir iebūvēta aizsardzība pret pārkaršanu.
 • Ļoti kluss. Elektriskais konvektors ir bez iebūvētām kustīgām detaļām, piemēram, ventilatora. Tas nodrošina, ka elektriskais sildītājs ir praktiski nedzirdams.
 • Saudzīga gaisa cirkulācija – draudzīga jutīgiem un alerģiskiem cilvēkiem. Konvektora darbības laikā notiek gaisa apmaiņa, taču tā ir samērā lēna. Gaisa cirkulācijas rezultātā augšā var pacelties arī putekļi un alergēni, taču ļoti ierobežotā daudzumā. Vēl saudzīgāku gaisa uzsildīšanu nodrošina tikai infrasarkanais sildītājs.
 • Piemērots mitrām telpām. Elektriskie radiatori, kas sertificēti ar IP20 un IP24 mitrumizturību ir piemēroti lietošanai vannas istabās, garāžās, ģērbtuvēs u.c. telpās, kur paaugstinātā daudzumā uzkrājas kondensāts.
 • Neprasa ieguldījumus un apkopi, izņemot putekļu noslaucīšanu. Konvektori kalpo ilgi un uzticami. Nav nekas neparasts, ka elektriskais radiators darbojas 20 un vairāk gadus. Ja iekārtas ilgmūžība ir jums svarīgākais faktors, konvekcijas sildītājs būs labākā izvēle no visiem elektriskajiem sildītājiem. 
 • Attālināta vadība un taimera funkcija ļauj iestatīt sildītāja ieslēgšanās un izslēgšanas laikus. Elektriskie radiatori ar wifi parasti ļauj tos kontrolēt ar mobilo telefonu. Kādam tas liksies sīkums, taču šī iespēja ir ļoti noderīga. Ar pārdomātu programmēšanu, varat pielāgot konvekcijas sildītāja darbību savam dzīves ritmam. Uzregulējiet, lai iekārta ieslēdzas stundu pirms jūsu ierašanās mājās vai stundu pirms pamošanās. Vēlaties ietaupīt? Salāgojiet iekārtas darbību ar elektrības cenām biržā. Sildiet istabu tad, kad cenas ir viszemākās.

Aplūkojot visas priekšrocības, ir redzams, kādēļ konvektori ir tikt populāri. Ja vēl nesat izlēmuši, ko pirkt, izvērtējiet, ko piedāvā infrasarkanie un gāzes sildītāji. Savukārt mikroklimata uzlabošanai istabā noderēs gaisa mitrinātāji, sausinātāji un kondicionieri. Romantisku noskaņu vai vienkārši patīkamāku vidi palīdzēs radīt ēterisko eļļu difuzori. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā droši sazinieties ar mūsu pārdošanas speciālistiem.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi ir populārākie elektriskie radiatori?

No mūsu pārdotajiem HEATUM zīmola elektriskajiem radiatoriem populārākie ir REVO H2000R, ENZO H2000R un THERMA H2000 modeļi. Šie radiatori nodrošina patīkamu temperatūru gan sadzīves, gan komerciālās telpās.

Elektriskos radiatorus parasti piegādājam 1-2 darba dienu laikā.

Kad nolemjat iegādāties elektrisko radiatoru, iesakām ņemt vērā platību, ko vēlaties apsildīt, radiatora jaudu un noderīgas papildu funkcijas, piemēram, lietotnes kontroli vai automātisko iestatīšanu.

Pamatojoties uz mūsu pieredzi, mēs varam droši apgalvot, ka HEATUM elektriskie radiatori ir īpaši kvalitatīvi un izturīgi. HEATUM specializējas tikai un vienīgi apkures risinājumos, tāpēc ierīces ir profesionāli izstrādātas un izgatavotas atbilstoši visaugstākajiem standartiem. Visiem elektriskajiem radiatoriem mēs piedāvājam 24 mēnešu garantiju.

Elektriskie sildītāji ar IP20 un IP24 mitrumizturību ir piemēroti pieliekamo, vannu un citu mitru telpu apsildei. Darbības laikā tie var iztvaicēt daļu liekā mitruma no telpas. Tāpēc šādus elektriskos sildītājus var izmantot kā profilaktisku pasākumu pret iespējamu pelējuma veidošanos.

Elektriskie sildītāji nav paredzēti drēbju žāvēšanai. Tāpēc, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti, dažiem sildītājiem ir slīpa augšdaļa, lai uz tiem nevarētu novietot mitras drēbes vai apavus. 

Sazinieties ar mums!