Gaisa mitrinātāji

Piemērots gaisa mitrinātājs nodrošinās telpā vajadzīgo mitruma līmeni un atvieglos elpošanu. Dažādas elpceļu slimības (klepus, iesnas, saaukstēšanās, bronhīts, astma), ko veicina pārlieku sauss gaiss, būs vieglāk turēt pa gabalu. Mitrināta gaisa pozitīvās īpašības novērtēs ikviens, taču ierīce ir īpaši noderīga mājokļos, kur mīt bērni, seniori, kā arī jutīgi un alerģiski cilvēki. Piedāvājam iegādājieties augstas kvalitātes, energoefektīvas iekārtas, kas gaisu var ne tikai mitrināt, bet arī attīrīt un padarīt aromātiskāku.

Lasīt vairāk

Gaisa mitrinātāji vajadzīgi ne tikai ziemā 

Optimālam gaisa mitruma līmenim telpās ir jābūt robežās no 40% līdz 60%. Diemžēl apkures sezonā, taču ne tikai tas var nokrist pat zem 30%. Nav vajadzīgs higrometrs (mitruma mērītājs), lai saprast, ka gaiss istabā, birojā vai klasē ir kļuvis pārāk sauss. Jūs to burtiski sajutīsiet.

Sauss deguns, sausa āda, aizsmakusi balss, klepus, iesnas, kairinājuma sajūta acīs – šie visi ir signāli, ka gaiss ir izžuvis. Arī tad, ja nemanīsiet izmaiņas savā veselība, varat novērot, ka mati un apģērbs biežāk elektrizējas, telpā ir vairāk putekļi un puķes biežāk jālaista. Mājdzīvnieku īpašnieki, iespējams, pamanīs, ka mājas mīluļu kažoks vairs nav tik spožs. Atsevišķos gadījumos pat koka mēbeles vai durvis var sākt plaisāt. 

Vēl pirms dažām desmitgadēm praktiski vienīgais veids, kā mitrināt gaisu bija slapja dvieļa vai ūdens trauka novietošana uz radiatora. To var darīt, taču šādai pieejai ir nopietni trūkumi. 

Kontrolēt mitruma līmeni šādā veidā ir grūti. Pārlieku liels mitrums veicina kondensāta veidošanos, bet tas strauji veicina pelējuma sēnīšu vairošanos. Savukārt pelējums var novest pie daudz pamatīgākām veselības problēmām kā sauss gaiss. Labs gaisa mitrinātājs atrisina pieminētās problēmas. Varēsiet iestatīt istabā konstantu mitruma līmeni, turklāt gaisa mitrinātājs un attīrītājs ar jonizāciju arī uzlabos telpas mikroklimatu. 

Kā izvēlēties gaisa mitrinātāju? 

Visi mūsu e-veikalā pieejamie gaisa mitrinātāji ir sertificēti (CE), droši un energoefektīvi. Iekārtu cenas padara tās pieejamas ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Jebkurš no modeļiem uzlabos gaisa kvalitāti, padarot to mitrāku, taču ir vērts iedziļināties arī to funkcionālās atšķirībās. Izdarot izvēli, galveno uzmanību pievērsiet iekārtas jaudai un paredzētās telpas izmēram. 

Gaisa mitrinātāju veidi 

 • Tradicionālie gaisa mitrinātāji darbojas, iztvaicējot ūdeni augstā vai zemā temperatūrā. Šī tipa mitrinātājs ir salīdzinoši lēts, izturīgs, kalpo ilgi un ir viegli tīrāms. Ierīces darbības laikā skaņa būs dzirdama, taču tā nebūs traucējoša, drīzāk nomierinoša (baltais troksnis). 
 • Ultraskaņas gaisa mitrinātājs ar augstas frekvences vibrācijām sadala ūdeni mikroskopiskās lāsītēs un pēc tam izpūš to apkārtējā vidē. Gaisa mitrinātāji ar ultraskaņu ir paši klusākie. Ļoti uzmanīgi ieklausoties, varēsiet dzirdēt nelielu ūdens burbuļošanu. Ja naktī pamostaties no mazākā troksnīša, šī būs labāka izvēle. 

Funkcionalitāte un tehniskie parametri 

 • Interneta veikalā varat novērtēt gaisa mitrinātāju dizainu no dažādiem rakursiem un atlasīt iekārtas pēc šādiem parametriem: 
 • Cena. Izvēlieties savam budžetam atbilstošu iekārtu. Cenas svārstās vidēji no 30 EUR līdz 150 EUR. Izvēlieties savam maciņa biezumam un vajadzībām atbilstošu gaisa mitrinātāju. Akcijas un atlaides ļauj nopirkt augstākas klases modeli par zemāku cenu. Piedāvājam arī līzinga iespējas.
 • Platības izmērs līdz 30 m2 vai lielākai telpai (maks. 35 m2) pie standarta griestu augstuma (2,5 m). Visas mājas gaisa vienlaicīgai mitrināšanai ar vienu iekārtu nebūs līdzēts, taču tas nekas. Gaisa mitrinātājs ir salīdzinoši neliels un jūs to jebkurā brīdī varat pārnest uz citu telpu. 
 • Ūdens tvaicēšanas veids (aukstais tvaiks, siltais un aukstais vai bez tvaika). Auksto un silto tvaicēšanu nodrošina modernie ultraskaņas mitrinātāji, savukārt bez tvaika darbojas tradicionālās iekārtas (Adolus Helix un Adolus Nexus). 
 • Ūdens tvertnes lielums un jauda. Pašās mazākajās iekārtās var ieliet mazāk par 300 ml, bet lielākajā pat 5 l ūdens. Pats jaudīgākais gaisa mitrinātājs var 24 stundu laikā iztvaicēt gandrīz 10 l ūdens, kas ir divas reizes vairāk nekā tā maksimālā ietilpība. Nav daudz telpas, kurās būtu vajadzīgs diennakts laikā iztvaicēt tik lielu ūdens daudzumu, bet tādas pastāv.  
 • Darbības ilgums bez apstājas ir atkarīgs no izvēlētā režīma un ūdens tvertnes lieluma. Veikalā nopērkamas iekārtas, kas var darboties pat 60 stundas no vietas. 

Plašāku informāciju par preču funkcijām, īpašībām un tehniskajiem parametriem varat noskaidrot, noklikšķinot uz konkrētas iekārtas. Dažas no noderīgām funkcijām ir jonizācija, difuzors, automātiskie režīmi un UV lampas. 

 • Jonizācija ir process, kura laikā ar elektrības palīdzību gaisa molekulas tiek uzlādētas ar negatīviem lādiņiem. Gaisa mitrinātājs izpūš molekulas apkārtējā telpā, kur tās saķeras ar pozitīvi lādētām daļiņām – putekļi, baktērijas, ziedputekšņi, baktērijas un nosēžas uz grīdas vai mēbelēm. Elpot kļūst vieglāk, bet pilnvērtīgai gaisa attīrīšanai no alergēniem ir vajadzīgs gaisa attīrītājs. 
 • Difuzora funkcija. Iekārtām, kas aprīkotas ar aromterapijas funkciju ir iebūvēts neliels nodalījums ēteriskajām eļļām. Vienai reizei pietiek ar mazāk kā desmit pilieniem. Ja iespēja šķiet vilinoša, aplūkojiet ēterisko eļļu piedāvājumu tepat mūsu e-veikalā. 
 • UV lampa iznīcina lielu daļu ūdenī esošos vīrusus, baktērijas, pelējuma sēnītes un citus mikroorganismus. Ultravioletie stari apstaro sašķeltos ūdens pilienus brīdī, kad tie tiek izpūsti apkārtējā telpā. Lai arī metode nav perfekta, tā viennozīmīgi var palīdzēt samazināt alergēnu daudzumu apkārtējā vidē. 
 • Automātiskie režīmi un pults. Vairumam iekārtu elektroniskajā displejā vai ar tālvadības pulti var iestatīt darbības režīmus, ieslēgšanās un izslēgšanās laiku. 
 • Ūdens filtrēšana. Ūdens filtru veids norādīts produkta tehniskajā specifikācijā. 
 • Dizains ir pielāgojams jebkurai telpai un gaumei. Izvēlieties klasisku, atturīgu vai modernu un pat futūristisku dizainu. Iespējas ir ļoti plašas. 
 • LED apgaismojums piešķirt gaisa mitrinātājiem īpašu pievilcību. Pieejamas septiņas krāsas, ko pielāgot interjeram vai noskaņai. LED funkcija parasti īpaši patīk bērniem. 

Gaisa mitrinātāju kopšana un tīrīšana

Tas, cik bieži būs jāmazgā gaisa mitrinātājs ir atkarīgs no izmantotā ūdens kvalitātes. Latvijā, lielākoties, visur ir ciets ūdens un tas var aizkaļķot jebkuru ierīci. Ja vēlaties gaisa mitrinātāju īpaši pasaudzēt, vislabākais būs destilēts ūdens. Otrs labākais – vārīts un nostādināts ūdens. 

Vairums pircēju ikdienā ierīces vajadzībām izmanto parasto krāna ūdeni. To lietojot būs vajadzīga biežāka kopšana, bet tas nav sarežģīti. Kad mainīsiet ūdeni gaisa mitrinātāja tvertnē, izlejiet atlikumu un izskalojiet tvertni. Vajadzības gadījumā izmazgājiet to. Mazgāšanai izmantojiet tīru ūdeni vai etiķa un ūdens maisījumu attiecībā 1:1 un mīkstu švammi. Pēc mazgāšanas neaizmirstiet tvertni izskalot. 

Pirkt sev vai dāvināt

Gandrīz ikvienā dzīvoklī, birojā un arī privātmājā, kas ir nosiltināta un aprīkota ar moderniem logiem ir sauss gaiss. Iemītnieki pie tā ir šķietami pieraduši, taču pašiem nezinot slimo biežāk nekā vajadzētu. Ja vēlaties normalizēt gaisa mitruma līmeni, jums ir vajadzīgs gaisa mitrinātājs.

Nopērkot iekārtu sev, varēsiet pārliecināties par tās pozitīvajām īpašībām. Nākamais solis ir palīdzēt arī citiem – saviem vecākiem, bērniem, vecvecākiem u.c. tuviem un mīļiem cilvēkiem. Arī viņi ir pelnījuši elpot brīvāk. 

Priecāsimies, ja atsūtīsiet mums atsauksmes par gaisa mitrinātājiem, ko esat iegādājušies mūsu e-veikalā. Iesakām aplūkot arī citas klimata kontroles un gaisa ventilācijas iekārtās (gaisa attīrītāji, gaisa sausinātāji, sildītāji, gaisa kondicionieri u.c.) 

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi ir populārākie gaisa mitrinātāji?

No mūsu piedāvātajiem modeļiem populārākie ir ADOLUS Helix, Iris un Sona mitrinātāji. Tos raksturo augsta kvalitāte, augsta efektivitāte un zema cena, salīdzinot ar līdzīgiem citu ražotāju mitrinātājiem tirgū.

Mēs parasti piegādājam mitrinātājus 1-2 darba dienu laikā.

Pareizs mitruma līmenis telpā ļauj justies labāk un novērš sausa gaisa radītos draudus. ADOLUS gaisa mitrinātāji, kas ir mūsu klāstā, regulē mitruma līmeni līdz pareizajam līmenim un novērš tādas neērtības kā sausa āda, mati vai lūpas. Elpojot sausu gaisu, pavājinās imunitāte, saasinās alerģijas un ātrāk jūtaties noguruši. Bērniem ir īpaši svarīgi nodrošināt pareizu gaisa mitrumu, jo viņi ieelpo daudz vairāk gaisa nekā pieaugušie un viņu imunitāte bieži vien ir mazāk izturīga pret baktērijām un vīrusiem, kas sastopami sausā gaisā.

Jā. Mēs jau daudzus gadus palīdzam saviem klientiem sasniegt pareizo mitruma līmeni, piedāvājot uzticamus ADOLUS gaisa mitrinātājus. Mūsu mitrinātāji ir izgatavoti no augstas kvalitātes un uzticamiem materiāliem, tāpēc mēs nodrošinām ilgstošu darbību. Visiem mitrinātājiem ir 24 mēnešu garantija.

Mitrinātājus var izmantot ne tikai kā mitrinātājus, bet arī kā difuzorus. Pievienojot ēteriskās eļļas ūdenim, ēterisko eļļu smarža kopā ar mitrinošajiem tvaikiem patīkami izkliedējas visā telpā. Gaisa mitrināšana ar siltu tvaiku palīdz no gaisa izvadīt baktērijas un vīrusus, tāpēc šāda veida mitrinātājus izmanto kā telpu dezinfekcijas līdzekļus. Dažiem mitrinātājiem ir stilīgs izskats un īpaši gaismas efekti, tāpēc tos var izmantot kā interjera dizaina elementu.

Dažādiem mitrinātājiem ir atšķirīgi darbības principi. Piemēram, iztvaicējamie gaisa mitrinātāji neizdala atmosfērā redzamus tvaikus, kas novērš kaļķakmens un nogulšņu veidošanos uz mēbelēm un citām virsmām. No tā var izvairīties arī, izmantojot destilētu ūdeni, kas nesatur piemaisījumus un citas cietās daļiņas, kuras pārvērstos netīrumos. 

Sazinieties ar mums!