Sildītāji

Auksts, drēgns laiks nav iemesls, lai istabā saltu. E-veikalā pieejamie sildītāji palīdzēs uzturēt komfortablu temperatūru mājās, birojā, terasē, garāžā vai darba vidē. Mūsu piedāvājumā ietilpst infrasarkanie, gāzes, un konvekcijas sildītāji (elektriskie radiatori). Ērti pārvietojami, izdevīgi un vienkārši uzstādāmi, elektriskie sildītāji parūpēsies par jūsu ģimenes labsajūtu jebkurā laikā un vietā.

Lasīt vairāk

Ilgstoši uzturēties vēsās telpās nav ne patīkami, ne produktīvi. Var jau uzvilkt vēl vienu džemperi, vilnas zeķes un ciesties, bet vai ir to vērts? Varbūtība saaukstēties, saķert iesnas vai dabūt kādu nopietnāku kaiti mitrās, neapkurinātās telpās ir daudz lielāka kā siltā, labi vēdinātā istabā. Riskam īpaši pakļauti mazi bērni, seniori un cilvēki ar novājinātu imūnsistēmu. Kvalitatīvs sildītājs noderēs gan vēsos rudeņos un pavasaros, gan lielākajos mīnusos, kad aukstums spiežas iekšā mājā pa visām šķirbām

Kā izvēlēties sildītāju?

Modernie sildītāji spēj uzturēt vienmērīgu temperatūru visas dienas garumā. Atsevišķi modeļi aprīkoti arī ar taimeri, kas ļauj tos pieskaņot jūsu dienas ritmam un izmantot maksimāli efektīvi. Pērkot sildītāju, pievērsiet uzmanību tā pielietojuma veidam (istabā vai ārā), ieteicamai platībai, jaudai, energoefektivitātei un papildus funkcijām. Katra sildītāja tehniskie parametri un cita būtiska informācija ir redzama iekārtas aprakstā.

Enerģijas avots

Veikalā pieejami elektriskie sildītāji (infrasarkanais un konvektors) un gāzes sildītāji.Telpās primārā izvēle būs ar elektrību darbināmas apsildes iekārtas (konvektori, infrasarkanie sildītāji). Atkarībā no situācijas lietošanai ārpus mājas derēs gan gāzes, gan infrasarkanais sildītājs.

Apsildāmā platība

Telpas platība nosaka, cik jaudīgs sildītājs jums ir vajadzīgs. Istabām ar standarta griestu augstumu (2,5 m) varat izmantot elektrisko radiatoru un infrasarkano sildītāju. Telpām ar augstiem griestiem (rūpnīca, veikals, noliktava) un, kad jāapsilda tikai atsevišķa telpas daļa efektīvāks un lētāks ekspluatācijā būs tieši infrasarkanais sildītājs.

Jauda

Sildierīču jaudu mēra vatos un kilovatos (KW). Lielākas jaudas sildītāji var apsildīt lielāku platību. Elektrisko radiatoru jauda parasti ir līdz 2 KW, infrasarkanajiem sildītājiem līdz 3 KW. Gāzes sildītāji ir daudz jaudīgāki (līdz 10 KW) un piemēroti izmantošanai ārā vai telpās ar ļoti augstiem griestiem un labu ventilāciju.

Energoefektivitāte un patēriņš

Iekārtas jauda un izvēlētais sildīšanas režīms noteiks elektrības patēriņu. Jo augstāku (karstāku) režīmu izvēlēsieties, jo lielāks būs patēriņš. Lietojot elektrisko sildītāju, varat ietaupīt vairākos veidos:

 • Ieslēdziet sildītāju tikai tad, kad tas ir tiešām nepieciešams.
 • Izmantojiet termostatu konstantas temperatūras uzturēšanai.
 • Pieslēdziet elektrības biržas tarifu un sildiet telpas, kad elektrības cenas ir viszemākās.
 • Gāzes sildītāja izmaksas nosaka patērētais gāzes daudzums. Vienīgais veids kā tās samazināt ir tērēt mazāk gāzi. 

Izmērs, svars un mobilitāte

Elektriskie sildītāji ir salīdzinoši nelieli, viegli (zem 4 kg) un to pārvietošana neradīs problēmas pat bērnam. Gāzes sildītājs ir vismaz četras reizes smagāks un tam papildus vajadzīgs arī gāzes balons (27 l). Pārvietošanu atvieglo iekārtai pašā apakšā pievienoti ritentiņi.

Termostats

Sildītājs ar termostatu ļaus uzturēt istabā vienmērīgu temperatūru visas dienas garumā. Modernākajiem sildītājiem ir vēl citas noderīgas funkcijas, piemēram, attālinātā vadība ar mobilo telefonu.

Cena

Lētākie sildītāji maksā zem 50 EUR. Par šādu cenu varat iegādāties vienkāršu konvekcijas sildītāju. Augstākas klases modeļi, kā arī infrasarkanie un gāzes sildītāji ir dārgāki, taču neļaujiet tam jūs atturēt. E-veikalā regulāri notiek akcijas, kas ļauj nopirkt apsildes iekārtas par ļoti izdevīgu cenu. Tas pats attiecas arī uz citām internetveikalā nopērkamajām precēm. 

Sildītāju veidi

Sildītājus var sadalīt pēc to pielietojuma (telpām, āra), jaudas, izmantotās tehnoloģijas, mērķauditorijas (privātpersonas, uzņēmumi), cenas un citiem parametriem. Pircēju ērtības labad apskatīsim trīs sildītāju tehnoloģijas.

Konvekcijas sildītājs

Elektriskais radiators jeb elektriskais konvektors ir piemērots lietošanai iekštelpās. Tas ir kluss, neuzkrītošs, neliels, efektīvs, vienkārši uzstādāms un viegli pārvietojams. Izpakojiet sildītāju, pieslēdziet elektrībai, izvēlieties atbilstošu režīmu un baudiet patīkamu siltumu.

Elektriskie radiatori ir ļoti iecienīti, jo spēj piesildīt istabu ļoti ātri. Iekārta darbojas pēc konvekcijas principa, kas nosaka, ka gaiss sasilstot ceļas uz augšu, bet atdziestot pārvietojas uz leju. Tiklīdz iekārtas sildelements sasilda gaisu, tas paceļas augšā un no iekārtas apakšas pieplūst vēsāks gaiss. Konvektoram darbojoties, pakāpeniski tiks uzsildīts viss istabā esošais gaiss. Sasniedzot vēlamo temperatūru, konvektors izslēgsies.

Temperatūras regulāciju nodrošina termostats. Modernākie konvekcijas sildītāji aprīkoti ar wifi uztvērēju, kas ļauj konvektoru regulēt caur mobilā telefona aplikāciju. Iekārtu var novietot uz grīdas vai montēt pie sienas. No efektivitātes viedokļa labāka vieta sildītāja uzstādīšanai ir zem loga, jo tieši no tā istabā ienāk vēsais gaiss.

Svarīgi: Nežāvējiet uz elektriskā radiatora drēbes, dvieļus, gultasveļu vai kurpes. Iekārtas pārkaršana samazina tās efektivitāti, saīsina kalpošanas ilgumu un var novest pie ugunsnelaimes. Lai arī modernajiem sildītājiem ir iebūvēta pārkaršanas aizsardzība, kas tos automātiski izslēdz, ja temperatūra ir par augstu uz to nevajag paļauties.

Infrasarkanie sildītāji

Infrasarkanais sildītājs silda nevis telpu, bet virsmu uz kuras atstarojas infrasarkanie viļņi. Virsma var būt siena, grīda, griesti, galds, balkons, dārzs, āra terase, mēbeles vai jebkas cits. Apstarotās virsmas akumulēs siltumu un pēc tam to atdos apkārtējai videi, sildot telpu arī kādu  laiku pēc sildītāja izslēgšanas.

Iekārtu var izmantot iekštelpās vai ārā. Infrasarkanie sildītāji būs īpaši noderīgi telpās, kas nav nosiltinātas, siltums vajadzīgs tikai īslaicīgi (garāža, pagrabs, terase), telpās ar ļoti augstiem griestiem un situācijās, kad jāapsilda tikai atsevišķa istabas daļa.

Ārā, kur pieejama elektrība, infrasarkanais sildītājs nodrošinās komfortablu temperatūru strādāšanai un atpūtai. Pieslēdziet sildītāju, virziet infrasarkanos starus uz savu darba zonu un jau pavisam drīz sajutīsiet patīkamu siltumu. Ja elektrība nav pieejama, varat izmantot gāzes sildītāju.

Iekārtas montāža ir samērā vienkārša. Sildītāju stiprina pie sienas vai novieto uz speciāla statīva. Parasti labākās vietas sildītāja uzstādīšanai ir virs loga, durvīm vai tieši blakus apsildāmajai virsmai. Statīvs (trijkājis) nav iekļauts komplektā, taču jūs to varat to iegādāties šeit pie mums.

Gāzes sildītāji

Gāzes sildītājs ir viena no efektīvākajām apkures ierīcēm. Tie ir ērti, praktiski, vienkārši lietojami, izdala ļoti lielu karstumu un darbojas arī situācijās, kad nav pieejama elektrība. Āra kafejnīcas, terases, restorāni, sporta vai izklaides pasākumi, tirdziņi, dārza svētki – āra gāzes sildītājs noderēs jebkurā no šīm vietām.

Gāzes sildītāji iekštelpām ir saistīti ar augstāku risku. Telpās ir obligāti jānodrošina laba ventilācija. Drošības labad vēlams uzstādīt tvana gāzes un gāzes noplūdes detektorus.

Pērkot gāzes sildītāju pie mums, saņemsiet to pilnā komplektā. Vienīgais, kas būs vēl vajadzīgs papildus ir  gāzes balons (27 l), ko varat pasūtīt šeit ar piegādi uz mājām.

Drošība pirmajā vietā

Visi pie mums nopērkamie sildītāji ir sertificēti (CE) un droši lietošanā. Pirms sākt lietot ierīci, izlasiet montāžas un drošas lietošanas instrukcijas (iekļautas iepakojumā).

Kopējās rekomendācijas:

 • Novietojiet sildītāju uz drošas, stabilas virsmas, kas neļauj tam apgāzties. (Konvekcijas sildītāji jeb elektriskie radiatori parasti var tikt uzstādīti arī pie sienas.)
 • Neturiet sildītāju tuvumā aizkariem, dīvānam, gultai, drēbēm vai citiem viegli uzliesmojošiem materiāliem. Neapsedziet ar drēbēm, segām vai citiem traucēkļiem.
 • Mēģiniet iztikt bez pagarinātāja. Ja tas tomēr ir vajadzīgs, izvēlieties pēc iespējas īsāku, kvalitatīvu pagarinātāju, kas paredzēts jaudīgām ierīcēm.
 • Gāzes sildītājiem ir vajadzīga laba ventilācija. Ja plānojat gāzes apsildes iekārtu lietot iekštelpās, uzstādiet CO un gāzes noplūdes detektoru.
 • parasti uzstāda tikai ārā. Izmantojot telpās, obligāti jānodrošina laba gaisa ventilācija un vēlams arī tvana gāzes detektors.
 • Lai izvairītos no gāzes noplūdes, gāzes sildītājiem regulāri jāpārbauda savienojuma vietas.
 • Neļaujiet bērniem spēlēties ar sildītājiem un izstāstiet viņiem drošības noteikumus.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi sildītāji ir vispopulārākie?

Gaisa1.lv mēs pārdodam trīs dažādu veidu sildītājus: elektriskos, gāzes un infrasarkanos. Konkrētā sildītāja popularitāti nosaka apstākļi, kur un kādai platībai sildītājs ir nepieciešams. Ja jums nepieciešams ieteikums, lūdzu, sazinieties ar mūsu konsultantiem pa tālruni vai e-pastu.

Mēs parasti piegādājam sildītājus 1-2 darba dienu laikā.

Atkarībā no jūsu vajadzībām un apsildāmās platības varat izvēlēties elektrisko, gāzes un infrasarkano sildītāju. Gāzes sildītāju var izmantot tikai atklātās vai daļēji atklātās āra telpās, savukārt konvekcijas sildītāju, kas pazīstams arī kā elektriskais radiators, un infrasarkano staru sildītāju var izmantot telpās. Ieteicamo apsildāmo platību katram sildītājam var atrast uz produkta kartes. Ja jums nepieciešama palīdzība ar izvēli, sazinieties ar mūsu speciālistiem!

Pamatojoties uz mūsu pieredzi, mēs varam droši apgalvot, ka HEATUM sildītāji ir īpaši kvalitatīvi un izturīgi. Šis zīmols ir sertificēts un tiek izmantots visā pasaulē daudzās dažādās vietās: restorānos, viesnīcās, privātās terasēs un citur. Visiem sildītājiem ir 24 mēnešu garantija.

Atkarībā no to veida sildītāji var apsildīt gan iekštelpas, gan āra telpas. Tas ir īpaši noderīgi, ja ballītes laikā, vai nojumē pēkšņi paliek vēsāks. Tas ir noderīgi arī tad, ja garajos vasaras vakaros vēlaties ilgāk pavadīt laiku uz terasēm un verandām. Mobilos sildītājus var izmantot dažādu telpu apsildīšanai. Tie var būt neitrāli un nepievērst sev pārāk lielu uzmanību, vai arī tie var būt ļoti stilīgs interjera elements. Jebkurā gadījumā iekārta būs noderīga gan ikdienas lietošanai, gan svētku reizēm.

Nē. Ir sildītāji, kas darbojas ar gāzi. Tas ir īpaši noderīgi vietās, kur ir apgrūtināta vai neiespējama piekļuve elektrības rozetēm.

Sazinieties ar mums!