Gāzes noplūdes detektori

Gāzes noplūdes detektors ir vēlams visās telpās, kur izmanto sašķidrināto gāzi (propāns, butāns, LPG) vai dabasgāzi. Objektos, kur izvietotas gāzes iekārtas ar kopējo siltumjaudu virs 50 Kw par gāzes noplūdi signalizējošais detektors ir obligāts. Sensoram uztverot gāzes noplūdi, detektors brīdinās ar skaņas un gaismas signāliem.

Lasīt vairāk

Kādēļ vajadzīgs gāzes noplūdes detektors?

Smaržvielas pievienošana gāzei padara tās noplūdi vieglāk pamanāmu, taču ne vienmēr ar to pietiek. Ir situācijas, kurās noplūde netiek laikus atklāta. Gāze pakāpeniski krājas un pie mazākās dzirksteles eksplodē. Sabojāta virtuve vai apkures telpa šādās reizēs ir mazākais ļaunums. Reizēm tiek sagrauta visa māja un iet bojā arī cilvēki. Arī saindēšanās ar gāzi ir bīstama, jo rada draudus ne tikai veselībai, bet arī dzīvībai.

Gāzes noplūdes detektors ir nākamais aizsardzības līmenis. Ar tā palīdzību var savlaicīgi pamanīt dabasgāzes, propāna, butāna vai LPG noplūdi. Neatkarīgi no gāzes veida un pielietojuma (apkurei, ūdens sildīšanai, ēst gatavošanai, auto uzpildei) piesardzība var ātri atmaksāties.

Gāzes noplūdes avoti

Privātmājās un dzīvokļos mītošajiem gāzes noplūdes riskus rada gāzes izmantošanas veids un iekārtas. Gāzi var piegādāt pa gāzesvadu no centralizētajām krātuvēm. Tā var būt noglabāta liela izmēra bundulī turpat pie mājas. LPG balons var būt novietots virtuvē, garāžā vai kādā citā telpā.

Daudzdzīvokļu mājā dzīvojošajiem apdraudējumu var radīt arī kaimiņu neprasmīga apiešanās ar gāzes iekārtām. Vairumā gadījumu tomēr draudus rada paši mājokļa saimnieki vai viņu ģimenes locekļi, kas piemirst aizvērt gāzes krānu vai gāzes balonu. Reizēm noplūdi rada bojāts gāzes balons vai savienojumi ar gāzes iekārtām (caurules, reduktors, gāzes plīts ventiļi u.c.)

Gāzes noplūdes detektori var palīdzēt savlaicīgi atklāt apdraudējumu jebkurā no apskatītajām situācijām.

Kur uzstādīt gāzes noplūdes detektoru?

Detektora izvietojums ir atkarīgs no jūsu izmantotās gāzes veida.

  • Sašķidrinātā gāze, t.sk. LPG ir smagāka par gaisu un izkļūstot apkārtējā vidē nosēžas uz grīdas. Gāzes noplūdes detektoru vēlams uzstādīt 30 cm augstumā no zemes.
  • Dabasgāze ir vieglāka par gaisu. Palaista brīvībā tā tiecas uz augšu un koncentrējas pie griestiem. Dabas gāzes noplūdes detektors jāuzstāda 50 cm augstumā no griestiem.

Centieties nelikt gāzes noplūdes sensoru pie kondicioniera, tvaiku nosūcēja, ventilācijas šahtas, tiešos saules staros, pie radiatora vai lielā mitrumā. Ikviens no traucēkļiem var pasliktināt detektora uztveršanas spējas un apgrūtināt tā ieslēgšanos.

Precīza detektora uzstādīšanas instrukcija pieejama precei pievienotajā lietošanas instrukcijā.

Detektora pārbaude

Ne retāk kā reizi mēnesī veiciet gāzes noplūdes detektora pārbaudi. Nospiediet testēšanas pogu un sagaidiet skaņas signālu. Pēc tam notīriet sensoru ar viegli samitrinātu, mīkstu drānu vai izsūciet to ar putekļu sūcēju.

Ko darīt, atklājot gāzes noplūdi?

  • Nekādā gadījumā telpā, kur notikusi noplūde neizmantojiet elektriskās ierīces, sērkociņus, šķiltavas vai citus uzliesmojošus vai dzirksteļojošus priekšmetus.
  • Atveriet logus un kārtīgi izvēdiniet telpu.
  • Sajūtot spēcīgu gāzes noplūdi, kuru nevarat novērst, meklējiet palīdzību. Dabasgāzes lietotājiem jāzvana GASO pa tālruni 114. (Ja gāze jums tiek piegādāta pa cauruļvadu, esat GASO klients.) Sašķidrinātās gāzes lietotājiem jāzvana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Gāzes noplūdes detektora cena

Līdz brīdim, kamēr notiek nelaime ikviens profilaktisks drošības pasākums var likties lieks. Dabasgāze un sašķidrinātā gāze ir paaugstinātas bīstamības, sprādzienbīstamas vielas. Gāzes noplūdes detektori šajā kontekstā ir, kas līdzīgs lētai apdrošināšanas polisei.

Lai arī LPG un dabas gāzes noplūdes detektors Latvijā nav obligāts, to ir vērts iegādāties. Ierīce ir salīdzinoši lēta (zem 30 EUR) un noteiktos apstākļos atmaksāsies vienā mirklī. Parūpējieties par savu ģimeni vai radiem, kas savās mājās, garāžā vai darbā lieto propānu, butānu, LPG vai dabasgāzi.

Papildus drošībai varat e-veikalā pasūtīt arī dūmu detektoru un tvana gāzes detektoru, kā arī dažādas ierīces gaisa kvalitātes uzlabošanai.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi ir populārākie gāzes noplūdes detektori?

Mūsu pārdotais profesionālais gāzes noplūdes detektors GS-8K ir klientu pārbaudīts un izturīgs, kvalitatīvs detektors, kas ir pieejams arī 2, 4, 6 un 10 komplektos par pazeminātu cenu.

Gāzes noplūdes detektorus parasti piegādājam 1-2 darba dienu laikā.

Pirmkārt, nevajag panikot. Kad gāzes detektors ieslēdzas, atveriet telpas logus un izvēdiniet telpu. Nekādā gadījumā nekuriniet uguni un izvairieties no visa, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Noteikti atbilde ir jā! Visi mūsu pārdotie gāzes detektori ir sertificēti un jau ilgu laiku tiek izmantoti gan privātmājās, gan sabiedriskajā sektorā. Visiem detektoriem ir 24 mēnešu garantija.

Tas ir nepieciešams visās telpās, kur atrodas gāzes iekārtas - sākot no dzīvojamām telpām un noliktavām līdz pat garāžai, kur tiek glabāta automašīna ar gāzes iekārtām. Atkarībā no gāzes veida, ko detektors konstatē, detektora uzstādīšanas vietu nosaka arī tā atrašanās vieta. Sašķidrinātās gāzes noplūdes detektors jāuzstāda pie sienas 30 cm augstumā virs grīdas. Dabasgāzes gadījumā detektors būs visefektīvākais, ja tas būs uzstādīts 50 cm virs griestiem.

Gāzes noplūde atšķirībā no darvas vai dūmiem nedod iespēju iedzīvotājiem aizbēgt. Nesajūtot gaisā palielināto gāzes daudzumu, var notikt ne tikai saindēšanās, bet arī sprādziens. Tāpēc vislabāk ir nodrošināties ar nelieliem gāzes noplūdes detektoriem, lai pasargātu savu īpašumu un dzīvību no iespējamām briesmām.

Sazinieties ar mums!