Gaisa kondicionieri

Svaigs gaiss ir vajadzīgs ikvienā mājā, dzīvoklī vai darbavietā. Kad ar loga vēdināšanu vien nepietiek un vēlaties istabā nodrošināt pastāvīgu komfortablu temperatūru – palīgā nāk gaisa kondicionieris. Jaunie gaisa dzesētāji ir moderni, ērti lietošanā un ar zemu elektrības patēriņu. Atsevišķi modeļi aprīkoti arī ar sildīšanas un sausināšanas funkcijām, kas tos padara noderīgus arī pirms apkures sezonas.  Izvēlieties sev piemērotāko variantu un pasūtiet ar piegādi uz mājām.

Lasīt vairāk

Mājokļos un birojos, kur ielikti plastikāta logi, par gaisa apmaiņu līdzekļu taupīšanas nolūkos nereti tiek piemirsts. Elpot ir grūti. Gaiss kļūst sasmacis, mitrs un vasarās arī pārlieku karsts. Nepietiekama gaisa ventilācija mazina produktivitāti un veicina veselības problēmas.. Telpu atvēsināšanai un liekā mitruma izvadīšanai ārā palīgā nāk kondicionieri. Visas internetveikalā pieejamās gaisa dzesēšanas ierīces ir sertificētas, viegli uzstādāmas un neaizņems daudz vietu.

Kondicionieru priekšrocības

Modernās tehnoloģijas ļauj ikvienā telpā radīt un uzturēt patīkamu mikroklimatu, taču tas vēl nav viss. Gaisa kondicionieri nodrošina arī virkni citu priekšrocību:

 • Vienmērīgas temperatūras uzturēšana neatkarīgi no laikapstākļiem jebkurā gadalaikā. Galvenais pielietojums ir gaisa dzesēšana un ventilācija, taču modeļi ar apsildes funkciju noderēs arī istabas apkurināšanai. Brīžos, kad saule cepina vai ārā ir drēgns, auksts laiks, labs kondicionieris būs īsts glābiņš.
 • Filtrē un attīra gaisu no dažādiem alergēniem, putekļiem un cita veida piesārņojumiem. Svaigāks gaiss atvieglo elpošanu. Mazinās slodze uz elpošanas orgānu slimību un ir vieglāk izvairīties no dažādām kaitēm (klepus, iesnas, saaukstēšanās, bronhīts). Vēl labāku gaisa kvalitāti istabā spēj nodrošināt tikai speciālie gaisa attīrītāji.
 • Optimāls mitruma līmenis ir ļoti būtisks. Pārāk sauss gaiss apgrūtina elpošanu, bet pārlieks mitrums veicina pelējuma sēnīšu veidošanos. Jebkurš, kas saskāries ar pelējuma radītām sekām noteikti piekritīs, ka gaisa kondicionieris dzīvoklim var būt ļoti noderīgs pirkums. 
 • Labāk izgulēsieties istabā, kurā ir nodrošināta atbilstoša gaisa temperatūra. Ar kondicionieri varēsiet atdzesēt savu istabu, kurai visi logi vērsti uz dienvidiem. Vai atceraties Latvijas tropiskās naktis, kad gaisa temperatūra naktī nenoslīd zem 20 grādiem un valda liels mitrums. Šķiet jauki, taču karstumā ir grūti izgulēties un atgūt spēkus. Īpaši apdraudēti ir seniori, mazi bērni un cilvēki ar sirds un asinsvadu slimībām. Viņiem gaisa kondicionieris ir īsta dāvana.
 • Pieaugs darba produktivitāte un uzlabosies garastāvoklis. No skolas laikiem mēs visi zinām, cik grūti ir pildīt uzdevumus sasmakušās telpās. Pieaugot CO2 koncentrācijai, domas raisās lēnāk un nāk miegs. Turpretim izejot laukā no telpas ieelpojam svaigu gaisu un prāts kļūst možāks. Kondicionieris rūpējas par to, lai svaigs gaiss telpā būtu visu laiku.
 • Naudas ietaupījums. Moderns gaisa dzesētājs ir aprīkots ar taimeri un to var ieprogrammēt vienmērīgas temperatūras uzturēšanai. Elektrības tēriņu mazināšanai varat izvēlēties ierīci, kurai piešķirta energoefektivitātes klase A.

Kondicionieru veidi

Dzīvojamo un komerciālo telpu dzesēšanai un ventilācijai ir izstrādāti vairāki tehnoloģiskie risinājumi. Izvēloties piemērotāko kondicionieri, jums ir jāņem vērā telpas izmērs, uzstādīšanas iespējas, budžets un citi nosacījumi. Aplūkosim gaisa dzesētāju veidus.

 • Mobilie kondicionieri – piemēroti mājai, dzīvoklim vai ofisam. Spēj atdzesēt pat vairāk kā 30 m2 lielas telpas. Salīdzinoši viegli, aprīkoti ar ritentiņiem un ir viegli pārvietojami no vienas telpas uz citu. Ātri uzstādāmi un maciņam draudzīgi. Vienkāršākie modeļi piemēroti tikai telpas dzesēšanai un gaisa sausināšanai. Labākie spēj nodrošināt arī gaisa filtrēšanu, telpas apsildīšanu un izmantojami arī kā papildus apkures ierīce. Vajadzības gadījumā spēj aizstāt elektrisko radiatoru, ventilatoru vai eļļas radiatoru.
 • Split kondicionieris – sastāv no divām daļām, kur viena uzstādīta telpas iekšpusē, bet otra turpat ārpusē aiz sienas. Abas daļas savienotas ar caurulēm un kabeļiem. Split kondicionieri Latvijā tiek saukti arī par sienas kondicionieriem. Piemēroti ļoti lielām telpām, kafejnīcām, birojiem. Izvēloties šo risinājumu, sienā būs jāfrēzē caurums un jārēķinās ar salīdzinoši augstām izmaksām. Tā kā kondicionieris tiek uzstādīts uz mājas ārsienas, var būt vajadzīgs saskaņojums no mājas īpašnieka un pašvaldības.
 • Logu kondicionieris – monobloks, kas tiek uzstādīts loga ailē vai tam blakus. Ierīce ir salīdzinoši skaļa un smaga, taču ar lielu jaudu. Elektrības patēriņa ziņā neekonomiskāks kā mobilie dzesētāji. Latvijā samērā reti izmantots gaisa ventilācijas risinājums. 
 • Rekuperators – noderīgs risinājums pasīvajām ēkām, kur jānodrošina vienmērīga gaisa apmaiņa starp visām telpām. Attīra silto gaisu un uzsilda āra gaisu pirms pievadīšanas telpai. Ar mājā esošajām telpām savienots ar speciālām ventilācijas caurulēm. Sarežģītās uzstādīšanas dēļ to parasti izvēlas tikai jaunbūvēs vai mājas rekonstrukcijas laikā.
 • Siltumsūknis – primāri paredzēts gaisa apsildei, taču var izmantot arī gaisa dzesēšanai. Komplekss mājas apkures sistēmas risinājums.

Kondicionieru parametri un funkcijas

Cena nav vienīgais faktors, kas ir jāņem vērā, izvēloties gaisa kondicionieri. Pievērsiet uzmanību arī to svarīgākajiem parametriem un funkcijām.

Gaisa dzesētāja jauda un piemērotā telpas platība

Informācija par kondicioniera jaudu ir norādīta katras ierīces specifikācijā (KWh, m3 vai BTU). Raksturojot dzesējamās platības apjomu, ražotāji pieņem, ka kondicionieris tiks izmantots telpā ar standarta griestu augstumu.

Ja jums ir dzīvoklis, māja vai birojs ar augstajiem griestiem, iesakām iegādāties nedaudz jaudīgāku ierīci nekā paredz tās kvadratūra. Tas nodrošinās, ka kondicionieris spēs ilgstoši darboties vienmērīgā režīmā un netiks pārslogots tā motors.

Populārākie pārvietojamie kondicionieri mājai ir paredzēti telpām līdz 34 m2, kas atbilst vienistabas dzīvokļa un istabas platībai.

Energoefektivitāte

Gaisa kondicionieru elektrības patēriņš ir atkarīgs no apkārtējās vides temperatūras, izvēlētā darbības režīma un tā energoefektivitātes. Patērētāju ērtības labad ierīces tiek apzīmētas ar energoefektivitātes klases marķējumu no A+++ līdz D. Augstāka klase nozīmē, ka ierīce līdzvērtīgos apstākļos patērēs mazāk elektrību.

Jūs varat samazināt patēriņu, izvēloties efektīvāku ierīci un atbilstošu darbības režīmu. Piemēram, darbināt kondicionieri tikai brīžos, kad esat mājās. Otra iespēja kā ietaupīt ir pareiza elektrības tarifa izvēle. Vasarās īpaši izdevīgs ir elektrības biržas tarifs, jo elektrības cena dažbrīd mēdz būt pat negatīva.

Trokšņu līmenis

Dienas laikā rosīgās telpās skaņa var nebūt manāma, bet vakarā vai naktī jutīgākiem cilvēkiem naktsmieru var patraucēt jebkura skaņa.

Kondicioniera radītais troksnis tiek mērīts decibelos (dB). Šī informācija ir redzama katras preces aprakstā un arī marķējumā. Klusāka ierīce nodrošinās lielāku komfortu jūsu dzīvoklī vai mājā. Gaisa dzesētāji nav skaļi un parasti nerada diskomfortu. Jūs varat padarīt to vēl klusāku, izvēloties ierīcē nakts režīmu vai samazinot tās darbības jaudu.

Gaisa attīrīšana

Modernajiem gaisa kondicionieriem ir iebūvēti speciāli filtri, kas nodrošina gaisa attīrīšanu no putekļiem, alergēniem un sausināšanu.

Kvalitatīvākai gaisa attīrīšanai vislabāk der speciālie gaisa attīrītāji ar HEPA filtriem. Ar to palīdzību iespējams savākt arī mikrobus, baktērijas un ziedputekšņus. Atsevišķi modeļi aprīkoti ar UV lampām, kas ļauj attīrīt gaisu arī no vīrusiem.

Termostats un distances vadība

Temperatūras iestatīšanas režīms nodrošina vienmērīgu temperatūru un mitruma līmeni telpā visas dienas garumā. Atkarībā no modeļa to var paveikt ar pulti vai uz ierīces novietotu displeju. Atsevišķiem modeļiem var tikt nodrošināta arī iespēja pieslēgties attālināti.

Kondicionieru montāža

Atkarībā no kondicionieru veida uzstādīšanu varat veikt saviem spēkiem vai piesaistot ventilācijas iekārtu uzstādīšanas meistarus. Split, sienas, logu kondicioniera vai rekuperatora montāžai profesionāļu piesaiste būtu īpaši vēlama.

Mobilā kondicioniera uzstādīšana ir salīdzinoši daudz vienkāršāka. Jums tikai nepieciešams mobilo kondicionieru logu montāžas komplekts (logu blīve), ko varat iegādāties arī mūsu e-veikalā. Sekojiet lietošanas un uzstādīšanas instrukcijām un ar nelielu pacietību viss izdosies.  

Vajadzības gadījumā saviem klientiem sniedzam arī konsultācijas. Ja neesat pārliecināti par savām spējām, iesakām piesaistīt montāžas speciālistu. Preču bojājumi, kas radušies to neprasmīgas montāžas vai nepareizas lietošanas laikā nav pakļauti garantijas nosacījumiem.

Gaisa kondicioniera cenas

Interneta veikals piedāvā tikai augstākās kvalitātes, energoefektīvus un sertificētus gaisa kondicionierus. To jauda padara dzesētājus piemērotus lietošanai mājās, dzīvoklī vai birojā. Lētāko modeļu cenas ir zem 300 EUR, kas padara tos pieejamus plašam pircēju lokam.

Noteiktos laika periodos e-veikals var piedāvāt akcijas, atlaides vai īpašas kampaņas, kuru laikā labākie gaisa kondicionieri nopērkami par vēl izdevīgākām cenām vai ar bezmaksas piegādi.  

Šobrīd populārākie modeļi ir Adolus Arctic sērijas gaisa dzesētāji. Vizuāli līdzīgi, taču ar atšķirīgām funkcijām un jaudu. Pirms pasūtīt rūpīgi izlasiet preces aprakstu. Ja nepieciešams konsultējieties tiešsaistē ar mūsu konsultantiem.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi ir populārākie gaisa kondicionieri?

Būtu grūti izdalīt vienu populārāko gaisa kondicioniera modeli, jo visi ADOLUS gaisa kondicionieri, ko mēs pārdodam, ir populāri klientu vidū. Mēs novērojam, ka jaunie Adolus ARCTIC A3600 un A3600H ar sildīšanas funkciju ir populārāki, jo tiem ir lielāka jauda. Šie modeļi ir pieejami ar vai bez loga starplikas.

Mēs parasti piegādājam gaisa kondicionierus 1-2 darba dienu laikā.

Lai izmantotu ADOLUS gaisa kondicionieri, ir nepieciešama loga starplika. Mūsu piedāvājumā ir komplektēti gaisa kondicionieri, kuros papildus pašam gaisa kondicionierim ir iekļauta universāla loga blīvīte, kas piemērota visiem modeļiem. Pēc tās iegādes atliek tikai piestiprināt blīvējumu pie loga, ieslēgt gaisa kondicionētāju un baudīt vēsu gaisu.

Noteikti atbilde ir jā! ADOLUS gaisa kondicionierus jau ir pārbaudījuši daudzi lietotāji visā pasaulē, un tie ir iemantojuši mūsu klientu uzticību, pateicoties to augstajai efektivitātei un ilgstošai darbībai. Visiem mūsu gaisa kondicionieriem mēs piedāvājam 24 mēnešu garantiju, tāpēc, ja jums rodas problēmas, varat sazināties ar mums, lai saņemtu pēcpārdošanas servisa pakalpojumus.

Nē, gaisa kondicionēšana nav kaitīga veselībai, ja to pareizi lietojat. Kad dzesējat mājokli, ir svarīgi uzturēt temperatūras starpību starp iekštelpām un āra telpām ne lielāku par 8 grādiem. Tas palīdzēs izvairīties no iesnām, saaukstēšanās un citām slimībām vasarā.

Parasti gaisa kondicionieriem ir kondicioniera tvertnes, kas ir jāiztukšo. Pašdiagnostikas sistēma var norādīt, kad tvertne ir pilna. Tomēr, ja tas jūs traucē, var pievienot īpašu šļūteni, lai ūdeni iztukšotu tieši kanalizācijā. Gaisa1 klāstā ir gaisa kondicionieri ar šādu šļūteni, tāpēc jums nebūs jātērē papildu laiks, meklējot savam ierīcei piemērotus piederumus.

Sazinieties ar mums!