Infrasarkanie sildītāji

Infrasarkanais sildītājs ir teicami piemērots lietošanai dzīvoklī, birojā, ārā un telpās, kurās citu sildītāju izmantošana nav efektīva. Iekārta silda nevis gaisu, bet apstaro konkrētu virsmu, līdzīgi kā saule. Tas ļauj novadīt siltumu tieši tur, kur tas nepieciešams visvairāk. Infrasarkano staru siltums būs jūtams nekavējoties un arī vējš to nevarēs aizpūst prom. Ieslēdziet sildītāju, virziet starus uz izvēlēto telpas daļu un sāciet strādāt vai vienkārši baudiet komfortablu temperatūru. Aplūkojiet e-veikala plašo piedāvājumu un izvēlieties savām vajadzībām atbilstošu sildītāju.

Lasīt vairāk

Infrasarkanais sildītājs terasei, dzīvoklim, mājai vai citām telpām

Elektrisko sildītāju klāstā infrasarkanie sildītāji spēlē īpašu lomu. Infrasarkanie stari nodrošina tūlītēju siltumu atsevišķai telpas daļai un pakāpenisku visas telpas uzsildīšanu. Šī tipa sildītājs ir lielisks risinājums telpās, kur nav pieslēgta centrālā apkure, bet vajag, lai tās būtu uzreiz apdzīvojamas.

Garāža, pagrabs, vasarnīca, āra terase, dārzs, darbnīca, angārs, telpas ar ļoti augstiem griestiem – ikvienā no šīm vietām varēsiet veiksmīgi izmantot infrasarkano sildītāju. Dzīvoklī vai mājā, kur jau ir cits apkures risinājums, ar infrasarkanajiem stariem varēsiet padarīt kādu telpu, piemēram, vannas istabu vēl siltāku un omulīgāku.

Izmantojot šo risinājumu, lielākā daļa siltuma, vismaz sākotnēji, nepaceļas gaisā, bet akumulējas apsildītajos objektos (grīda, siena, griesti, mēbeles). Atbilstoši novietojot sildītāju, varam panākt, ka grīdas virsma kļūst par pašu siltāko istabas daļu. Ja ikdienā strādājat pie datora, iespējams, arī jums mēdz salt pēdas. Ar infrasarkanajiem stariem varat apsildīt tieši savu darbavietu un uzburt tajā vasarīgas noskaņas.

Priekšrocības

Infrasarkanajiem sildītājiem ir vairākas būtiskas priekšrocības, kas padarījušas tos tik populārus. Galvenā priekšrocība ir to spēja apsildīt konkrētu virsmu, objektu vai cilvēku nevis gaisu.

  • Efektīvi izlieto elektrību, lai apsildītu tieši to telpas daļu, kas nepieciešama visvairāk. Kamēr citi sildītāji mēģina sasildīt visu telpu, infrasarkanais koncentrējas uz pašu galveno.
  • Labāka gaisa kvalitāte. Putekļi, alergēni un citas sīkas daļiņas ir katrā telpā. Visi elektriskie sildītāji (konvektors, ventilators, eļļas radiators), izņemot infrasarkano, veicina gaisa cirkulāciju, kuras laikā pārvietojas arī nevēlamās daļiņas. Tā kā infrasarkanie stari nesausina gaisu, iekārta var būt īpaši noderīga jutīgiem, alerģiskiem cilvēkiem un ģimenēm ar maziem bērniem.
  • Mobili un viegli montējami. Infrasarkanajiem sildītājiem ir mazs svars (zem 3 kg) un to uzstādīšana ir ļoti vienkārša. Atkarībā no modeļa to var izdarīt trīs veidos – uz statīva, pie sienas vai pie griestiem kā lampu. Ja plānojat iekārtu izmantot vairākās vietās, iesakām uzstādīt to uz turētāja. Modeļiem, kuriem statīvs nav iekļauts komplektā, to ir jāiegādājas atsevišķi šeit.
  • Sasildīs arī vējainās dienās. Infrasarkanie stari darbojas neatkarīgi no vēja stipruma. Atpūšoties vai strādājot ārpus mājas, sildītājs palīdzēs uzturēt komfortablu temperatūru. Vietās, kur nav pieejama elektrība, alternatīvs risinājums ir gāzes sildītāji.
  • Bez skaņas un smakas. Infrasarkano viļņu sildītāja darbība parastos apstākļos nav dzirdama. Iekārtas, kas papildus aprīkota ar ventilatoru (ļoti reti) rada 30 – 40 decibelu lielu skaņu.
  • Regulējama temperatūra, taimeris un pults nodrošina ērtu sildītāja vadību. Atliek tikai ar pulti iestatīt vēlamo temperatūru un darbības laiku.
  • Drošs. Visi e-veikalā pieejamie infrasarkanie sildītāji ir sertificēti (CE). Iekārtas piemērotība lietošanai telpās un/vai ārā ir norādīta preces aprakstā. Sildītāji, kurus atļauts izmantot ārā ir sertificēti ar IP24, IP34, IP54, IP55, IP65 mitruma izturības standartu. Visiem modernajiem sildītājiem ir iestrādāta aizsardzība pret pārkaršanu, kas ļauj tos droši lietot jebkuros apstākļos.
  • Vienkārša apkope. Infrasarkanajos sildītājos nav daudz kustīgu detaļu, kas berzes dēļ varētu nolietoties. Vienīgais, kas jums ikdienā jādara ir jānoslauka no iekārtas putekļi un citi netīrumi. Tā kā sildelementi ir samērā trausli, lielākais risks ir pavirša apiešanās. Prakse liecina, ka biežāk saplīst sildītāji, kurus montē uz statīviem, nevis pie sienas vai griestiem. Lietojot infrasarkano sildītāju atbilstoši ražotāja norādījumiem, tas var kalpot godam daudzus gadus.  

Infrasarkanie sienas sildītāji

Infrasarkanais sienas sildītājs ir īpaši piemērots mazām telpām, piemēram, vannas istabai, guļamistabai vai darbistabai, taču to var uzstādīt arī jebkurā citā telpā. Sildītājs neaizņems papildus vietu un raidīs siltus infrasarkanos starus uz jūsu izvēlēto virsmu (pretējo sienu, grīdu) vai objektu (galds, krēsls, dīvāns).

Cilvēki, kam regulāri ir aukstas pēdas, var virzīt infrasarkanos starus uz grīdu. Grīda akumulēs siltumu un pamazām to izdalīs apkārtējā telpā. Sildītāju arī var pavērst tieši pret savām pēdām, tad sildošais efekts būs jūtams vēl spēcīgāk.  

Sienas sildītājs darbosies klusi un energoefektīvi. Tā galvenais fokuss būs vērsts uz jūsu izvēlēto vietu, bet, darbojoties ilgstoši, siltums vienmērīgi izplatīsies pa visu telpu.

Sildītāja dizains un estētiskā pievilcība ļaus tam iekļauties praktiski jebkurā interjerā. Jums mājās ir bērni, mājdzīvnieki vai vecāka gadagājuma cilvēki? Ja domājat par drošību, būsiet iepriecināti uzzinot, ka infrasarkanā sildītāja uzstādīšana uz sienas ir pats drošākais veids. Atkrīt risks, ka iekārtu kāds varētu tīši vai netīši apgāzt un sabojāt.

Infrasarkanie griestu sildītāji

Infrasarkanais griestu sildītājs ir kompakts, kluss un vizuāli pievilcīgs. Atkarībā no modeļa tas var būt vizuāli nemanāms vai gluži pretēji centrālais objekts. Internetveikalā pieejami klasiskie taisnstūrveida  infrasarkanie sildītāji, ko var stiprināt pie griestiem, sienas vai uz statīva. Tāpat nopērkami arī speciālie griestu sildītāji, kas izskatās kā klasiskas griestu lampas (Heatum sērijas - Verse, Aura).

Izvēloties stiprināt infrasarkano sildītāju pie griestiem, tas ne tikai neaizņems vietu uz grīdas, bet arī pie sienas. Varēsiet optimāli izmantot visu telpas platību citām vajadzībām.

Visbiežāk šī tipa iekārtas tiek stiprinātas virs galda, taču to var novietot arī virs gultas, darba virsmas vai jebkurā citā izvēlētā vietā. Ja griestu sildītāju plānots uzstādīt laukā, pievērsiet uzmanību iekārtai piešķirtajam IP indeksam un aprakstā minētajai informācijai. Parasti preces ar augstāku IP klasi ir piemērotas lietošanai nesaudzīgākos apstākļos (mitrums, putekļi).

Sildītāja universālie stiprinājumi un montāžas instrukcijas ir iekļautas komplektācijā. Atkarībā no griestu materiāla var būt nepieciešams papildus iegādāties citas skrūves vai stiprinājumus. Jautājumu gadījumā vienmēr varat konsultēties ar Gaisa1 kompetentajiem speciālistiem. 

Kādu sildītāju izvēlēties?

Infrasarkanie sildītāji ir ļoti pievilcīgi un iederēsies jebkurā interjerā. To izstarotā gaisma ir patīkama un rada mājīgu sajūtu. Atkarībā no konfigurācijas tos var montēt pie griestiem, sienas vai uz statīva. Modeļiem, kurus paredzēts uzstādīt pie sienas līdzi nāk montāžas komplekts. Sildītājiem, kas montējas uz statīva (uz kājas vai trijkāja) jāskatās, vai statīvs ir iekļauts komplektā. Vajadzības gadījumā to var iegādāties šeit.

Īpaši eleganti izskatās lampas tipa infrasarkano viļņu sildītāji (Heatum Aura vai Verse). Infrasarkanā lampa labi iederēs gan istabā, gan āra terasē virs galda. Pēc skata tā līdzinās parastai griestu lampai, taču daudz jaudīgāka. Izstarotā gaisma nenogurdinās acis un ļaus baudīt pusdienas vai vakariņas svaigā gaisā arī brīžos, kad temperatūra ir zemāka kā mēs varētu vēlēties.  

Lai siltums būtu pietiekams, būtiski pievērst uzmanību iekārtas jaudai. Tieši jauda ir tas parametrs, kas noteiks, cik lielu platību infrasarkano staru sildītājs spēs sasildīt. Populārākie iekārtas modeļi ir ar jaudu no 1,5 KW līdz 3 KW. Vairums no tiem derēs platībai no 12 m2 līdz 36 m2 un varēsiet tos izmantot gan istabā, gan ārā. Ja jāapsilda būtiski lielāka platība komfortam ieteicams iegādāties vairākas iekārtas. Savukārt situācijās, kad  jāapsilda lielas telpas pretējie stūri, labs risinājums būs divi mazjaudīgi infrasarkano staru sildītāji, nevis viens jaudīgs.

Katram sildītājam varat regulēt sildīšanas režīmus, pielāgojot apkārtējās vides temperatūrai un savām personīgajām vajadzībām. Ja kādreiz, izkāpjot no dušas vai vannas, esat vēlējušies lielāku siltumu, infrasarkanais sildītājs vannas istabai ir tieši tas, kas vajadzīgs. Tas sildīs tikai gaisu, nevis mitrumu, neveicinās putekļu rotāciju gaisā un radīs sajūtu, ka stāvat siltos saules staros. Drošības nolūkos mitrās iekštelpās iekārtu vēlams stiprināt pie sienas vai griestiem.

Pārlūkojot pieejamās iekārtas, pievērsiet uzmanību sildītāja izmantošanas mērķim. Infrasarkanais āra sildītājs parasti ir piemērots arī izmantošanai istabā. Situācijās, kad vēlaties ātri sasildīt istabu  piemērota izvēle var būt arī elektriskais konvekcijas sildītājs.

Aplūkojāt visus modeļus, taču nevarat izvēlēties, kurš būs jums piemērotākais? Droši sazinieties ar mūsu zinošajiem pārdošanas speciālistiem un kopīgiem spēkiem atradīsim tieši jums atbilstošāko variantu. Šobrīd infrasarkano sildītāju cenas ir ļoti pievilcīgas, kas padara tos pieejamus plašam pircēju lokam. Noteiktos brīžos arī organizējam akcijas, kuru laikā iegādāties sildītājus kļūst īpaši izdevīgi.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi infrasarkanie sildītāji ir vispopulārākie?

Mūsu klientiem pazīstamais HEATUM zīmols piedāvā vairākus augstas kvalitātes infrasarkanos sildītājus, no kuriem populārākie modeļi ir H2500R CORE BLACK, H2000R CORE SILVER, kā arī jaudīgais H3000R EMPIRE.

Mēs parasti piegādājam infrasarkanos sildītājus 1-2 darba dienu laikā.

Atšķirībā no gāzes sildītājiem infrasarkanie sildītāji silda apkārtējās virsmas, kas savukārt silda telpu. Šis sildīšanas princips nodrošina mazāku elektroenerģijas patēriņu un uztur vienmērīgu siltumu. Turklāt šāda veida sildītājus var aprīkot ar statīvu, kas ļauj tos viegli pārvietot no vienas vietas uz citu, vai arī tos var piekārt pie sienas vai griestiem.

Pamatojoties uz mūsu pieredzi, mēs varam droši apgalvot, ka HEATUM infrasarkanie sildītāji ir īpaši kvalitatīvi un izturīgi. Šis zīmols ir sertificēts un tiek izmantots visā pasaulē dažādās vietās: restorānos, viesnīcās, privātās terasēs un citur. Visiem sildītājiem ir 24 mēnešu garantija.

Infrasarkanie viļņi ir dažāda garuma. Tas norāda, kuras telpas ierīce ir paredzēta apsildīšanai. Ar īsajiem infrasarkanajiem viļņiem var apsildīt lielas telpas, ar vidējiem viļņiem var apsildīt atklātas un slēgtas telpas, bet ar garajiem viļņiem var apsildīt nelielas telpas. 

Jā, infrasarkanos sildītājus var integrēt telpās trīs veidos. Pirmais ir piekārt infrasarkano staru lampu pie sienas. Otrais ir piekārt infrasarkano lampu virs galda, kas izskatās kā gaismas iekārta. Trešais ir piestiprināt pie lampas statīvu un turēt to kā stāvlampu jebkurā vietā telpā.

Sazinieties ar mums!