Detektori un sensori

Dzīvokļa un mājas drošībā lielu lomu ieņem dažādi detektori un sensori. Pareizi izvēlēti detektori var izglābt dzīvību ugunsgrēkā, pasargāt no saindēšanās ar dūmiem, propāna gāzes vai oglekļa monoksīda. Atkarībā no izmantotās apkures un virtuves aprīkojuma, jums var būt vajadzīgs dūmu detektors, CO2 jeb tvana gāzes detektors vai gāzes noplūdes detektors. Izvērtējiet katras iekārtas priekšrocības un izvēlieties sev piemērotāko.

Lasīt vairāk

Dūmu detektori

Dūmu detektors ir obligāta prasība visos Latvijas mājokļos un publiskos objektos, kur notiek arī nakšņošana. Katrā dzīvoklī ir jābūt vismaz vienam detektoram, bet privātmājās pa vienam dūmu detektoram katrā stāvā.

Detektors ar jutīgu sensoru palīdzību nepārtraukti novēro izmaiņas apkārtējā vidē. Sajūtot noteiktu dūmu koncentrāciju gaisā, iekārta ziņo par briesmām ar 80 decibelu (dB) skaļu skaņas signālu aptuveni pusstundas garumā. Skaņa ir tiešām skaļa un pamodinās pat vislielāko gulētāju.

Autonomie dūmu detektori darbojas uz baterijām. Brīdī, kad baterijas jauda samazinās līdz kritiski zemam līmenim, detektors par to atgādina, raidot īsus, ritmiskus skaņas signālus. Jūs varat pārbaudīt baterijas darbaspēju, nospiežot detektora pogu.

Tvana gāzes detektori

Oglekļa monoksīds (CO2) jeb tvana gāze ir bez krāsas un bez smaržas. Tvana gāzes detektors ir aprīkots ar elektroķīmisku sensoru, kas fiksē CO2 klātbūtni gaisā un brīdina, ja koncentrācija sasniedz bīstamu robežu.

Tvana gāze veidojas degot malkai vai cita veida kurināmajam. Saindēšanās ar tvana gāzi parasti notiek apkures sezonā dzīvokļos un privātmājās, kur tiek izmantotas malkas vai cita veida autonomās apkures iekārtas. Problēmas var rasties arī garāžās, darbnīcās, auto servisos, kur izplūst auto dūmgāzes.

Galvenais iemesls, kādēļ tvana gāze ir bīstama, ir tās ķīmiskās īpašības. Cilvēkam ieelpojot, oglekļa monoksīdu, tas caur plaušām nonāk asinīs un neļauj vairs piesaistīt skābekli. Pat pēc vieglas saindēšanās sekas (elpas trūkums, galvassāpes, sirds darbības traucējumi) var būt jūtamas vismaz 24 stundas.

Prakse liecina, ka CO2 detektors katru gadu izglābj daudzus cilvēkus no nosmakšanas.

Gāzes noplūdes detektori

Mājokļi, kuros apkurei vai ēst gatavošanai tiek izmantota dabasgāze vai sašķidrinātā gāze (propāns, butāns) ir paaugstinātas bīstamības objekti. Gāzes noplūde var izraisīt ne tikai saindēšanos, bet arī ļoti spēcīgu sprādzienu.

Neskatoties uz to, ka gāzei tiek pievienota smaržviela, kas palīdz sajust gāzes noplūdi, nelaimes gadījumi notiek arī Latvijā. Gāzes noplūdes detektors, sajūtot noplūdi, brīdina par briesmām ar skaņas un gaismas signāliem.

Kā pareizi izvēlēties detektoru?

Katrs ugunsdrošības detektors ir paredzēts citam mērķim un viens otru neaizstāj. Dūmu detektors ir obligāta prasība un to būtu jāuzstāda katrā dzīvoklī un privātmājā neatkarīgi no tā kādu apkures veidu izmantojat. Pārējie detektori (tvana gāzes un gāzes noplūdes detektori) nav obligāti, taču var pasargāt jūsu nekustamo īpašumu, kā arī ģimenes veselību un dzīvību. Izvēle atkarīga no izmantoto apkures ierīču un plīts/krāsns veida.

Jautājumu gadījumā sazinieties ar e-veikala pārdošanas speciālistiem. Ar prieku atbildēsim uz jūsu jautājumiem par detektoru vai jebkuras citas ierīces piemērotību jūsu situācijā.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kādi ir populārākie ugunsgrēka detektori?

Jūsu ērtībai lielākā daļa no mūsu pārdotajiem ugunsgrēka detektoriem ir pieejami komplektos pa 2, 4, 6 un 10, taču tos var iegādāties arī atsevišķi. Populārākie modeļi ir oglekļa monoksīda detektors LP10-1, 3 gadus vecs, dūmu detektors XP-350 ar nomaināmu 9 V akumulatoru un profesionālais gāzes noplūdes detektors GS-8K.

Mēs parasti piegādājam ugunsgrēka detektorus 1-2 darba dienu laikā.

Nav labākā tipa, jo ugunsgrēka detektori tiek izmantoti dažādu apdraudējumu noteikšanai. Piemēram, dūmu detektori norāda uz ugunsgrēku, gāzes detektori norāda uz kaitīgo gāzu palielināšanos telpā, bet oglekļa monoksīda detektori norāda uz CO bīstamību, kad ugunsgrēka pazīmes var konstatēt, pirms ugunsgrēks sākas.

Noteikti atbilde ir jā! Visi mūsu pārdotie ugunsgrēka detektori ir sertificēti un jau ilgu laiku tiek izmantoti gan privātmājās, gan publiskajā sektorā. Visiem detektoriem ir 24 mēnešu garantija.

Ideālā gadījumā katrā telpā būtu jāuzstāda viens ugunsgrēka detektors. Tas būtu jāuzstāda arī katrā mājas stāvā un pie ieejas/izejas. Garāžās, kur tiek uzglabātas gāzes iekārtas vai automašīnas ar gāzes iekārtām, labāk ir integrēt gāzes noplūdes detektoru.

Gan akumulatora, gan elektriskie ugunsgrēka detektori ir droši un uzticami. Elektriskie detektori darbojas nepārtraukti, savukārt ar baterijām darbināmas ierīces izlādējas, kad baterijas uzlāde ir zema. Tāpēc jūs vienmēr varēsiet būt droši, ka ierīces darbojas nevainojami.

Sazinieties ar mums!