Mobilais gaisa kondicionieris - Kā to pareizi uzstādīt?

Karstās vasaras dienas vairs nav jāpacieš, jo mobilais kondicionieris ļauj dzesēt telpas vienkārši un ātri. Atšķirībā no sienas iekārtām, mobilie gaisa kondicionieri ir pārnēsājami, uzstādīšana neprasa urbšanu sienā un sarežģītu montāžas procesu. Tie ir aprīkoti ar ritentiņiem, ļaujot dienas gaitā pārvietot ierīci no vienas istabas uz citu. Taču, lai mobilā kondicioniera darbība būtu efektīva un ekonomiska, ir svarīgi veikt pareizu uzstādīšanu – tikai tad tas spēs izvadīt karsto gaisu ārā un ienest telpās vēsu, sausāku gaisu.

Sagatavošanās darbi pirms mobilā kondicioniera uzstādīšanas

Pirmais solis ir izvēlēties piemērotu telpu un precīzu vietu, kur novietot ierīci. Telpai jābūt pietiekami plašai, lai mobilais kondicionieris stāvētu vismaz 30 cm attālumā no sienas, aizkariem un mēbelēm – tas nodrošinās brīvu gaisa plūsmu. Svarīgi, lai tuvumā atrastos loga atvērums un elektrotīkla kontaktligzda; pagarinātāji nav ieteicami, jo tie var samazināt kondicioniera veiktspēju un drošību.

Pirms darba sākšanas pārbaudiet, vai komplektā ir visi obligātie piederumi – izplūdes caurule, loga blīvējums, ūdens tvertnes aizbāznis u.c. Ja kaut kas trūkst, pasūtiet papildu komplektu laikus. Apskatiet, vai loga rāmī nav plaisu - blīvs savienojums ļauj gaisam izplūst tikai caur cauruli, nevis no telpas malām. Ja dzesējat vairāk nekā vienu istabu, jau iepriekš izplānojiet, kā ierīci pārvietosiet un kā katrā vietā nodrošināsiet karstā gaisa izvadīšanu uz ārpusi.

Mobilo kondicionieru uzstādīšana - soli pa solim

  1. Novietojiet ierīci izvēlētajā pozīcijā. Pārliecinieties, ka grīda ir līdzena un ierīce stāv taisni, lai kompresors strādātu klusi un bez vibrācijām.
  2. Pievienojiet izplūdes cauruli atbilstošajā vietā, visbiežāk pie kondicioniera aizmugurējās restes. Caurulei jābūt pēc iespējas taisnākai; katrs lieks locījums samazina dzesēšanas jaudu un palielina troksni.
  3. Vadiet cauruli līdz logam. Ja komplektā ietilpst teleskopiska plastmasas plāksne, ievietojiet to loga apakšdaļā vai sānos. Ar izgriezumu plāksnē nostipriniet cauruli – tā gaisu virzīs tieši uz ārpusi, novēršot siltā gaisa atgriešanos. Dažos gadījumos ērtāk ir izmantot īpašu auduma loga blīvējumu, ko var nostiprināt ar pašlīmējošām lentēm.
  4. Pieslēdziet ierīci elektrotīklam. Pārliecinieties, ka spriegums atbilst ražotāja prasībām – tā kondicionieris darbosies droši un ilgi.
  5. Pirmā palaišana. Ieslēdziet iekārtu dzesēšanas režīmā un uzstādiet vēlamo temperatūru (parasti 22-24°C). Ļaujiet tai darboties vismaz 15 minūtes, lai sistēma stabilizētos. Ja kondicionierim ir funkcijas “Auto” vai “Sleep”, šos režīmus iespējams iestatīt nakts laikā, lai ietaupītu enerģiju.

Pareizi veicot šīs darbības, mobilo gaisa kondicionieri var pilnībā aizstāt sienas iekārtas nelielās telpās, taču montāžas kvalitāte nosaka, cik efektīvi tie izvadīs karsto gaisu ārā un cik klusi darbosies kompresors.

Ko nedrīkst darīt – Biežākās kļūdas

  • Caurule nav cieši nostiprināta pie loga – spraugas ļauj karstajam gaisam atgriezties telpā, samazinot dzesēšanas efektu.
  • Ierīce novietota pārāk tuvu sienai – gaisa ieplūdes restes tiek bloķētas, motors uzkarst un var pat sabojāties.
  • Netiek izvadīts kondensāts – daži modeļi dzesēšanas rezultātā izvada ūdeni; ja nav pievienota notekšļauka vai tvertne nav iztukšota, telpā var rasties lieks mitrums un nepatīkams aromāts.
  • Ventilācija netiek nodrošināta, kad kondicionieris darbojas “Fan” režīmā – gaiss cirkulē, taču siltā gaisa izvadīšana apstājas.
  • Loga tiek aizvērts pārāk cieši ap cauruli – loga rāmja deformācija laika gaitā var sabojāt blīvējumu.
  • Uzstādīt kondicionieri zem tiešiem saules stariem - tas piesilda korpusu un samazina dzesēšanas jaudu.

Mobilā kondicioniera kopšana un lietošanas padomi

Lai mobilā gaisa kondicioniera kalpošanas laiks būtu ilgstošs, filtrus ieteicams tīrīt reizi divās nedēļās. Izņemiet restes, izskalojiet ar siltu ūdeni, ļaujiet pilnībā nožūt un tikai tad ievietojiet atpakaļ ierīcē. Ja vēlaties taupīt elektrību, ieslēdziet kondicionieri rīta stundās, kad ārā vēl nav karsts, un aizveriet žalūzijas – tā ierīce strādās īsāku laiku, bet telpas paliks vēsas ilgāk. Sezonas beigās izslēdziet ierīci, iztukšojiet ūdens tvertni, notīriet putekļus un uzglabājiet sausā, vēsā telpā. Ja plānojat izmantot ierīci ziemā kā sildītāju (daudzi modeļi piedāvā apsildes funkcijas), pārliecinieties, ka caurule joprojām izvada karstā gaisa straumi ārā, lai siltā gaisa padeve nemaisītos ar kondensātu.

Svaigums rokas stiepiena attālumā

Pareizi uzstādīts mobilais gaisa kondicionieris ļauj ātri atdzesēt jebkuru istabu, neinvestējot kondicionieru montāžā sienā. Izvēlieties piemērotu telpu, nostipriniet cauruli, tīriet filtrus – un ierīce būs uzticams palīgs pat viskarstākajās dienās. Ja apsverat mobilo kondicionieri kā risinājumu, aicinām iepazīties ar plašo mobilo kondicionieru klāstu, kas pieejams - ne tikai kompakti, bet arī jaudīgi modeļi, kas ļauj baudīt svaigumu vissvelmainākajās vasaras dienās.

Līdzīgi raksti

Kā darbojas mobilais kondicionieris?

Kondicionieri var uzstādīt dažu minūšu laikā un viegli pārvietot uz citu istabu vai objektu (vasarnīca, birojs, pirts vasaras māja u.c.).

Kādu kondicionieri izvēlēties?

Visiem patīk siltas vasaras dienas, taču reizēm karstums kļūst neciešams. Sutīgās telpās ir grūti uzturēties, strādāt un pat gulēt.

Kā Izvairīties no pārmērīga mitruma mājās?

Labai pašsajūtai un veselībai mums ir vajadzīgs optimāls gaisa mitrums.

Saistītie produkti