Higrometri un Termometri

Optimāla gaisa temperatūra un mitruma līmenis ir svarīgs ikviena cilvēka veselībai. Istabas termometrs un higrometrs ļauj ātri un vienkārši noteikt abus šos rādītājus jūsu mājoklī. Ērtības labad abi sensori ir apvienoti vienā ierīcē un pieejami par pircējiem draudzīgu cenu. Atsevišķos modeļos papildus iekļauts arī pulkstenis. Iekārtu varat uzstādīt stāvus vai piestiprināt pie sienas. Izvēlieties sev piemērotāko.

Lasīt vairāk

Higrometrs jeb gaisa mitruma mērītājs

Higrometri mēra gaisa relatīvo mitrumu apkārtējā vidē. Tos var izmantot dzīvoklī, mājā, birojā vai jebkurā citā telpā, lai novērotu un kontrolētu mitruma līmeni.

Optimāls gaisa mitruma līmenis ir robežās no 40% līdz 60%. Uzturot to šādās robežās labi jutīsies mājas iemītnieki, istabas augi un mājdzīvnieki. Sekot mitruma līmenim istabā, ir vērts visu gadu, taču īpaši svarīgi tieši apkures sezonā. Pārlieku sauss gaiss izkaltē deguna gļotādu, kas praktiski uzreiz mazina elpošanas sistēmas iespējas pretoties dažādiem vīrusiem, baktērijām un alergēniem.

Gaisa mitruma mērītāji var būt dažādi, taču šobrīd vispopulārākie ir elektroniskie jeb digitālie higrometri. Digitālais gaisa mitruma mērītājs izmanto jutīgu sensoru un precīzi attēlo gaisa mitruma rādītājus uz ekrāna. Papildus šai funkcijai var tikt attēlota arī istabas temperatūra un pareizs laiks.

Istabas termometrs

Istabas termometra galvenais uzdevums ir noteikt, cik grādi ir konkrētajā telpā. Pārāk augsta vai zema temperatūra mazina darbaspējas un neļauj justies komfortabli. Sēdoša darba darītājiem, sievietēm un maziem bērniem vēlama nedaudz siltāka temperatūra, bet aktīvi sportojot vai guļot tā var būt arī zemāka.

Noskaidrojot, cik istabā ir grādi, varēsiet regulēt temperatūru, lai tā atbilstu veicamajām aktivitātēm (darbs, atpūta, miegs). Temperatūras kontrole arī ļaus efektīvāk pārvaldīt apkures sistēmu un ietaupīt naudu.

Digitālais termometrs istabas temperatūras mērīšanai izmanto elektronisku sensoru. Iegūtais rezultāts tiek attēlots uz ekrāna.

Kā izvēlēties piemērotāko?

Gaisa mitruma mērītāji un istabas termometri ir salīdzinoši vienkāršas, lētas un energoefektīvas iekārtas. Visi digitālie termometri un higrometri darbojas uz baterijām (var nebūt iekļautas komplektā). Ar jaunu, kvalitatīvu bateriju ierīcei būtu jāspēj darboties vismaz vienu gadu.

Izvēloties iekārtu pievērsiet uzmanību tās funkcionalitātei, izmēram un cenai. E-veikalā pieejamajos modeļos istabas termometrs un gaisa mitruma mērītājs ir apvienoti vienā iekārtā. Atsevišķiem modeļiem var būt pievienotas arī citas funkcijas - pulkstenis, kalendārs, barometrs, anemometrs.

Atkarībā no ražotāja higrometrs-digitālais termometrs var tikt pārdots arī zem nosaukuma meteoroloģiskā stacija (meteo stacija). Lai noskaidrotu temperatūru ārpus mājas ir vajadzīgs āra termometrs.

Par kvalitatīvas iekārtas iegādi jums būs jāšķiras no 10 EUR līdz 30 EUR. Akcijas ietvaros cenas var būt samazinātas. Aktuālos preču piedāvājumus vienmēr atradīsiet mūsu interneta veikalā.

Kad istabas temperatūra un gaisa mitruma līmenis būs noskaidrots, apsveriet iespēju arī uzlabot tā kvalitāti. Atkarībā no mērījumu rezultātiem jums varētu noderēt – gaisa sildītājs, kondicionieris, mitrinātājs vai gluži pretēji mitruma savācējs. Jautājumu gadījumu, sazinieties ar veikala zinošajiem speciālistiem.

Visbiežāk uzdotie jautājumi

Nepieciešama palīdzība? Šeit Jūs atradīsiet visbiežāk uzdotos klientu jautājumus:

Kuras ir populārākās meteoroloģiskās stacijas un termometri?

Mūsu klāstā ir divas universālas meteoroloģiskās stacijas un termometri. Gan HT950X, gan HT650X mēra temperatūru un mitruma līmeni telpās un reāllaikā sniedz informāciju par to, vai gaiss ir pārāk sauss vai pārāk mitrs.

Mēs parasti piegādājam meteoroloģiskās stacijas un termometrus 1-2 darba dienu laikā.

Līdzsvarots iekštelpu gaiss ir būtisks vispārējai labsajūtai un samazina slimību un alterģiju risku. Lai justos labi, eksperti iesaka mitruma līmeni 40-60 % un temperatūru 18-22 grādi. Sausāks gaiss vai pārmērīgs mitrums palielina alerģiju risku, kā arī vīrusu vai baktēriju izraisītu slimību iespējamību, jo tieši šie mikroorganismi plaukst pārāk sausā gaisā.

Tās mēra temperatūru un mitruma līmeni telpās. Ja šie parametri ir zemāki vai augstāki par normu, ir jārīkojas, lai novērstu sliktas veselības simptomus un iespējamus bojājumus mājas infrastruktūrai.

Nē, tas ir ļoti vienkārši. Ierīci var vienkārši novietot uz galda vai skapja. To var arī piekārt pie sienas. Jums nav nepieciešamas nekādas īpašas zināšanas, tāpēc varat to izdarīt pats.

Jā, tie ir piemēroti un droši lietošanai senioriem. Higrometriem ir liels ekrāns, kurā var redzēt ne tikai galvenos laikapstākļu parametrus, bet arī laiku. 

Sazinieties ar mums!